Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

CHP’nin Muhtarlara Yönelik Vaatleri

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, partisinin muhtarlara yönelik vaatlerini meclisten açıkladı. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Muhtarlar Günü nedeniyle Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, muhtarların belediyeler ve vatandaşlar arasında köprü,..

CHP’nin Muhtarlara Yönelik Vaatleri
Yayınlanma: 544 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, partisinin muhtarlara yönelik vaatlerini meclisten açıkladı.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Muhtarlar Günü nedeniyle Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, muhtarların belediyeler ve vatandaşlar arasında köprü, vatandaşın devletle ilk kontağı olduklarını vurgularken, CHP’nin muhtarlara ilişkin vaatlerini sıraladı.

Özgür Ceylan, iktidarları döneminde nüfusu belli bir sayının üstünde olan muhtarlara yardımcı personel tahsis edeceklerini ve emlak vergisinden muhtarlara pay vereceklerini söyledi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Muhtarlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada partisinin muhtarlara yönelik vaatlerini sıraladı.

Özgür Ceylan, mahalle ve köyleri en iyi bilen kişinin muhtarlar olduğunu belirterek, “İşte bu nedenledir ki sosyal yardımların, yerine eksiksiz ulaşması için mutlaka muhtarlarla koordineli çalışma yapılması gerekir” diye konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhtarlık kurumunun görev ve yetkilerinin genişletilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesini önemsediğini belirtirken, “İktidarımızda muhtarların, seçimlerinde fotoğraflı birleşik oy pusulası kullanımı için yasal düzenlemeyi ve görev yaptıkları bölgedeki kararlara katılmalarını sağlayacak düzenlemeleri yapacağız” dedi.

Özgür Ceylan CHP’nin muhtarlara yönelik vaatlerini de sıralarken, belli nüfusu aşan bölgelerde muhtarlara yardımcı personel olanağı sağlanacağını ve ödenekleri kısıtlı olan mahallelerde, toplanan emlak vergilerinden belirli bir payı muhtarlara aktaracaklarını açıkladı. Türkiye Muhtarlar Birliği’nin kurulmasını sağlayacaklarını ifade eden Özgür Ceylan, “Muhtarlara yasal izin kullanma hakkını getireceğiz diyor, tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.