Son Dakika Haberler

Cihat Bingöl Seçime Girebilecek

Cihat Bingöl Seçime Girebilecek
Okunma : 115 views Yorum Yap

MHP Gelibolu Belediye Başkan Adayı M.Cihat Bingöl’ün Mahalli İdareler Seçimlerine girmemesi için yapılan itirazın neticesi hakkında bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklama şöyle:

M.Cihat Bingöl 1999-2009 yılları arasında Gelibolu Belediye Başkanı olduğu dönemlerde Gelibolu’da triatlon sporunun tanınmasını ve Gelibolu gençlerinin bu sporu yapmalarına imkan sağlayarak, Balkan ve Türkiye Triatlon Şampiyonalarının Gelibolu’da düzenlenmesine ön ayak olmuştur. Triatlon şampiyonalarının ilçemizde yapılmasıyla Gelibolu turizmine katkı sağlanmış daha da önemlisi Gelibolu gençlerinin bu sporu benimseyerek Türkiye ve Balkan şampiyonlukları elde etmesine vesile olmuştur.

Gelibolu’da 2014 Mahalli İdareler Seçimlerine giren diğer siyasi partiler M.Cihat Bingöl’ün Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu ve bu yüzden seçimlere girmemesi gerektiğini öne sürerek İlçe Seçim Kurulu’na itiraz dilekçelerini sunmuştur. Yapılan itirazın İlçe Seçim Kurulu’nda görüşülmesi neticesinde M.Cihat Bingöl’ün Mahalli İdareler Seçimlerine katılmasına herhangi bir engel bulunmadığı kararı verilmiştir.

M.Cihat Bingöl, amatör branş federasyonu olan Triatlon Federasyonu’nun Yönetim Kurulunda kamu görevi ifa etmediği gibi gönüllülük esası ile ücretsiz görev yapmakta olup bu durumu herhangi bir şekilde seçim hukukuna aykırı bir durum teşkil etmemektedir. Dolayısıyla M.Cihat Bingöl’ün Triatlon Federasyonu’ndaki görevinden istifa etmesine gerek yoktur.

Halk iradesinin gerçekleştiği ve demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olan seçimlerle rakiplerini alt edemeyeceklerini anlayan bazı art niyetli zihniyetler, M.Cihat Bingöl’ün gurur duyulması gereken bu ayrıcalıklı durumunu öne sürerek seçimlere girmemesini sağlamaya çalışmaktadırlar. Kaldı ki Gelibolu’muzun nezih gençlerine sporu sevdirip olası kötü alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayanlara bu çabalarından dolayı cezalandırmak değil bilakis saygı duyulmalı, teşekkür edilmelidir.

Gelibolu Halkı bu basit oyunu oynayanlara pirim vermeyerek bu oyunlarını bozacak ve onları vicdanlarında mahkum edecektir.