Covid-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim

“Covid-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim” Raporu 9 Eylül tarihinde tanıtılacak. Covid-19 salgınının dünyada ve Türkiye’de eğitim üzerindeki çok boyutlu yansımalarına yönelik durum tespiti yapmak amacıyla hazırlanan raporda, salgınla beraber yüz yüze..

Covid-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim
Son Güncelleme:302 Okuma Whatsapp

“Covid-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim” Raporu 9 Eylül tarihinde tanıtılacak.

Covid-19 salgınının dünyada ve Türkiye’de eğitim üzerindeki çok boyutlu yansımalarına yönelik durum tespiti yapmak amacıyla hazırlanan raporda, salgınla beraber yüz yüze eğitime ara verilmesinin etkileri analiz ediliyor.

TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu faaliyetleri kapsamında, Eğitim Reformu Girişimi (ERG) iş birliği ile hazırlanan “Covid-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim” Raporu 9 Eylül Perşembe günü, 11:00’de düzenlenecek çevrimiçi toplantıda tanıtılacak. Etkinliğin açılış konuşmalarını, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Politikalar Yuvarlak Masa Başkanı Elvan Ünlütürk gerçekleştirecek.

Covid-19 salgınının dünyada ve Türkiye’de eğitim üzerindeki çok boyutlu yansımalarına yönelik durum tespiti yapmak amacıyla hazırlanan raporda, salgınla beraber yüz yüze eğitime ara verilmesinin etkileri analiz edildi. Oluşan riskler okul terki, öğrenme kaybı, çocuğun iyi olma hali ve çocuk koruma sistemi konuları bağlamında incelendi. Salgın döneminde eğitimde yaşanan kayıpların küresel rekabet gücüne olası etkilerine değinildi.

Etkinlik kapsamında ERG Direktörü Işık Tüzün moderasyonunda; rapor yazarlarından ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü Burcu Meltem Arık ve ERG Politika Analisti Ekin Gamze Gencer rapordaki verileri paylaşacak, ÖRAV Eğitim Koordinatörü Arzu Atasoy ve AÇEV Erken Çocukluk Eğitimleri Özel Projeler Direktörü Duygu Yaşar ise rapordaki bulguları yorumlayacak.

TÜSİAD – ERG “Covid-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim” Raporu Webinarı
Tarih: 9 Eylül 2021
Saat: 11:00 – 12:30

Program:
Saat: 11.00 Açılış Konuşmaları
Elvan Ünlütürk, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Politikalar Yuvarlak Masası Başkanı
Simone Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Saat: 11.30 Covid-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim Raporu Tanıtımı
Moderasyon: Işık Tüzün, ERG Direktörü

Rapor Tanıtımı:
Burcu Meltem Arık, ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü
Ekin Gamze Gencer, ERG Politika Analisti

Bulguların Yorumlanması
Arzu Atasoy, ÖRAV Eğitim Koordinatörü
Duygu Yaşar, AÇEV Erken Çocukluk Eğitimleri Özel Projeler Direktörü
Saat: 12.15 Soru-Cevap

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.