Son Dakika Haberler

Cumhur İttifakı Oylarıyla Kabul Edildi

Cumhur İttifakı Oylarıyla Kabul Edildi
Okunma : 94 views Yorum Yap

Geçtiğimiz gün İl Genel Meclisinde gündem maddeleri arasında yer alan adli yargıda avukat ve yargılama giderlerinin mevzuata uygun olarak kullanılması konusu AK Parti ve MHP oylarıyla kabul edildi.

İlk Açıklama Korkmaz’dan Geldi

Cumhur ittifakının oylarıyla kabul edilen konuyla ilgili ilk açıklama, İl Genel Meclisi Üyesi AK Parti Grubu Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz’dan geldi.

Korkmaz kabul edilen belgeyi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Korkmaz açıklamasında, “Adli Yardım Bürosu tarafından, yoksul vatandaşlarımızın hak arama hürriyetlerini tam olarak kullanabilmelerinde, atanan avukat ve yargılama giderlerinin karşılanabilmesi için yasal mevzuat uyarınca kullanılmak üzere, Çanakkale Baro Başkanlığı’na, Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yardım yapılabilmesi için Cumhur İttifakı olarak vermiş olduğumuz önerge, İl Genel Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilmiştir” dedi.

İl Başkanı Naim Makas Cumhur İttifakına Teşekkür Etti

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas İl Genel Meclisinde kabul edilen gündem maddesiyle ilgili Cumhur İttifakının değerine dikkat çekerek, teşekkür metni yayınladı.

Başkan Makas açıklamasaında, “AK Parti’mizin ve ittifak ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortak önergesiyle İl Genel Meclisi’nde oy birliği ile alınan kıymetli bir karar. Cumhur İttifakımız; birleştirmeye, insan odaklı anlayışla hizmet etmeye devam edecek” ifadelerine yer verdi.