Son Dakika Haberler

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı
Okunma : 206 views Yorum Yap

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 98.Yıldönümü dolayısıyla, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 2’nci Kolordu Komutanlığı Karargahı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.

Gelibolu 2’nci Kolordu Komutanlığı Karargahı önünde yapılan törende, Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, 2’nci Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız ve Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Gelibolu 2’nci Kolordu Komutanlığı Karargahı önündeki çelenk sunma törenine Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, 2’nci Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, siyasi parti başkanları, kurum amirleri, askeri erkan, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98.Yıldönümü coşkusu, 29 Ekim 2021 Cuma günü saat 09.00’da Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ve saat 09.30’da 26 Kasım Caddesi’nde düzenlenecek kutlama ve resmi geçit töreni ile devam edecek.