Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Denizcilik Olmaz Turizm Otelcilik ve Gastronomi Verelim

Gelibolu’ya açılması planlanan “Denizcilik Fakültesi” için geçtiğimiz günlerde ÇOMÜ’ye bağlı Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulunda bir toplantı gerçekleştirilmişti. Toplantıya katılan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Gelibolu Kaymakamı..

Denizcilik Olmaz Turizm Otelcilik ve Gastronomi Verelim
Yayınlanma: 152 Okuma

Gelibolu’ya açılması planlanan “Denizcilik Fakültesi” için geçtiğimiz günlerde ÇOMÜ’ye bağlı Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulunda bir toplantı gerçekleştirilmişti. Toplantıya katılan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Akademisyenler ve Gelibolu Platformu yetkilileri ile bir araya gelmişti.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu; “ÇOMÜ bünyesinde Denizcilik Fakültesi açılması için gerçekleştirilen taleplerin YÖK tarafından bazı teknik sebepler nedeniyle onaylanmadığını belirtmiş.

ÇOMÜ Denizcilik Fakültesi’nin Gelibolu’da açılmasının teknik bazı sebepler dolayısıyla YÖK tarafından onaylanmadığı ama onun yerine Gelibolu’ya Turizm Otelcilik ve Gastronomi Fakültesi açılması için çalışmalara başlandığı belirtiliyor.

Gelibolu Denizcilik Fakültesi için teknik sebeplerden dolayı yetersiz kalıyor ama Turizm Otelcilik ve Gastronomi için uygun öyle mi?

Öyleyse Soralım Bekleyelim:

1- Denizcilik Fakültesi’nin üç yanı denizlerle çevrili Gelibolu’da açılmasının önündeki teknik sebepler nelerdir?

2- Dünyaca tanınan denizcilerden biri olan Piri Reis’in ismini taşıyan ÇOMÜ’ye bağlı Meslek Yüksek Okulu Gelibolu’da oluyor da Denizcilik Fakültesi neden olmuyor?

3- Gelibolu’nun hangi özelliklerinden dolayı Turizm Otelcilik ve Gastronomi Fakültesi uygun görülüyor?

4- Gelibolu’ya Denizcilik Fakültesi açılmasının önündeki teknik sebepler Turizm Otelcilik ve Gastronomi Fakülteleri için geçerli değil mi?

5- Gelibolu’da yıllardır eksikliği bulunan bir KYK yurdu yapılması konusunda her hangi bir çalışma var mı? Mesela bu konuda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüşülüyor mu? Bu konuda YÖK ne diyor?

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.