Son Dakika: Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Deprem Geleceğimizi Yıkmasın Kampanyası

Her çocuk kıymetlimiz. Bugün ise elimiz en çok depremzede yavrularımızın üzerinde olacak. Türk Eğitim Derneği olarak, 95 yıldır her şartta ve koşulda öncelik çocuk öncelik eğitim dedik. Aynı hassasiyetle “Deprem..

Deprem Geleceğimizi Yıkmasın Kampanyası
Yayınlanma: 353 Okuma

Her çocuk kıymetlimiz. Bugün ise elimiz en çok depremzede yavrularımızın üzerinde olacak.

Türk Eğitim Derneği olarak, 95 yıldır her şartta ve koşulda öncelik çocuk öncelik eğitim dedik. Aynı hassasiyetle “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” diyerek deprem bölgelerinde ebeveynlerini kaybetmiş çocukların geleceğine yönelik kampanyamızı başlatıyoruz.

Gelin, depremde ebeveynlerini kaybeden çocuklarımızın eğitimlerini destekleyelim. Depremin yıkıcı etkisini çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğinden uzak tutalım. Çocuklarımız kimsesiz değil.

Tıpkı, Soma Maden Faciası, Elâzığ-Malatya Depremi gibi afetlerden etkilenen çocuklarımız için yürüttüğümüz projemizde olduğu gibi bu kez de Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinasyonu ile yürüyecek kampanyada kapsamlı ve sürdürülebilir burs sistemleri oluşturacağız. Titizlikle planlanan bursların içeriğini kısa süre sonra açıklayacağız. Bu çerçevede öğrencilerimize psikososyal ve akademik destekler sağlanırken, onları eğitim yaşamları boyunca TED ailemizin bir bireyi olarak kucaklamaktan mutluluk duyacağız.

Derneğimiz, ebeveyn kaybı yaşamış olan çocuklara vereceği destek için burs bedelini 2023 yılı için 13.250 TL olarak belirledi. İhtiyaç sahibi öğrenci sayısı binlerle ifade edilmekle birlikte net sayı resmi kurumlar tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Bağışçılarımız, diledikleri sayıda öğrenciye düzenli veya tek seferlik bağışlarla destek olabilirler.

Deprem bölgesindeki ebeveynlerini kaybeden çocuklarımızın gelecek için yeniden umut taşıyabilmesi için birlikte hareket edelim.

Destek Süreci Adımları:

– Destek sürecinde daha önce Soma maden faciasından ve Elâzığ depreminden etkilenen öğrenciler için uygulanan sistem model alınacaktır.

– Millî Eğitim Bakanlığı koordinasyonundan ebeveynlerini kaybeden öğrencilerin tespit edilmesi.

– Öğrencilere verilecek akademik, sosyal ve psikolojik desteklerin belirlenmesi ve planlanması.

– Öğrencilere maddi yardım sağlanması.

– Öğrencilerin lise eğitimlerinin sonuna kadar desteklerin aynı kapsamda sürdürülmesi.

Kampanya Detayları İçin Tıklayınız: www.ted.org.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.