Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Depremsiz Hava Durumu Olmaz

Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü, depremlerin Atmosfer, Litosfer, Hidrosfer ve Biyosfer ile ilişkili olduğu için depremsiz hava durumunun sunulamayacağını ifade etti. Sütçü, Depremsiz hava durumu sunulduğunda depremlerin, yer, büyüklük ve..

Depremsiz Hava Durumu Olmaz
Yayınlanma: 195 Okuma

Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü, depremlerin Atmosfer, Litosfer, Hidrosfer ve Biyosfer ile ilişkili olduğu için depremsiz hava durumunun sunulamayacağını ifade etti.

Sütçü, Depremsiz hava durumu sunulduğunda depremlerin, yer, büyüklük ve zamanının bilinmesinin üstünün kapatılacağını kaydederek, “Dünya medyası, Nasa’nın bu yanlışını tepkisiz izliyor” dedi.

Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü, büyük depremlerin meydana gelmeden önce iklimi ve mevsimleri etkilediğini belirterek, depremlerin Atmosferi, Biyosferi, Hidrosferi ve Litosferi etkilediğini ve bu sebepten dolayı depremsiz hava durumu sunulamayacağına dikkat çekiyor.

Sütçü, Nasa’nın beş yanlışının ısrarla kabul edildiğini belirterek bu yanlışları şöyle sıraladı;

1- Sıcaklığa etki eden faktörler arasında depremler yok.

2- Hava Basıncına etki eden faktörler arasında depremler yok.

3- Rüzgarın hızına ve yönüne etki eden faktörler arasında depremler yok.

4- Yeryüzüne çıkan enerji konusunda depremler yok.

5- Uydu görüntülerinin tanımında depremler yok.

Bu Yanlışlar Depremlerin Bilinmesinin Üstünü Örtüyor;

Çünkü yer ve uzay bilimleri birbirine paralel giden iki yola benzemez.

Ayrıca bilimde çoğunluk kararı, inceleme ve araştırma yapmadan dünyadaki profesörlerin yaptığı yorumlar geçerli olmayıp ‘Gözlem ve Deneyler’ geçerlidir.

Büyük depremler meydana gelmeden önce iklimi ve mevsimleri etkileyerek değiştirir.

Haber: Osman Okan

#KadirSütçü | #Deprem | #Atmosfer | #Tahmin | #Nasa | #Gözlem | #Deney

YORUMLAR (2)

  1. Depremsiz havadarımı anlatılamaz anlatılırsa canlıların ölümüne sebep olmuş olur lütfen bukonuda Kadir sütçü hocamıza kulak verin ve projelerine yardım edin

  2. Depremsiz hava durumu sunulamaz.Kadir Sütçü beyi,yetkili vede etkili kişilerin dikkate almasını ve gereken değeri ve önemi göstermesini Ülkemiz adına temenni ediyorum.

YORUM YAZ

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.