Son Dakika: Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Depremzede Çocuklar İçin Etkinlik Düzenlendi

Türk Eğitim Derneği tarafından depremzede çocukların eğitimi için etkinlik düzenlendi. Türk Eğitim Derneği, depremzede çocukların eğitimine destek olmak üzere ilk etkinliğini 8 Nisan’da İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenledi. TED 95…

Depremzede Çocuklar İçin Etkinlik Düzenlendi
Yayınlanma: 483 Okuma

Türk Eğitim Derneği tarafından depremzede çocukların eğitimi için etkinlik düzenlendi.

Türk Eğitim Derneği, depremzede çocukların eğitimine destek olmak üzere ilk etkinliğini 8 Nisan’da İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenledi. TED 95. Yıl Gençlik Korosu ve Borusan Quartet’in sahne aldığı etkinlikte elde edilen bağışlar Türk Eğitim Derneği’nin “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” kampanyasına aktarıldı. Etkinlikte, depremde ebeveynlerini kaybetmiş 40 çocuğun eğitimlerini desteklemek üzere bağışta bulunuldu.

95 yıldır her şartta ve koşulda öncelik çocuk, öncelik eğitim diyen Türk Eğitim Derneği, “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” kampanyası için ilk etkinliğini 8 Nisan’da İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenledi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, “Bu akşam koltuklarımızdaki yerimizi aldık ancak kalbimiz, aklımız, gözümüz deprem bölgesinde. İlk günden itibaren tüm gücümüzle seferber olduğumuz 10 ilimiz için rehavete kapılmadan, alandan kopmadan, uzman destekleri alarak çalışmaya devam ediyoruz. 95 yılını çocuklara, gençlerin nitelikli eğitimine adamış bir kurum olarak, deprem geleceğimizi yıkmasın, deprem geleceğimizi yıkamayacak diyoruz. Çok temel bir sloganımız var: Burs para değildir, burs hayattır. En az sekiz yıl olmak üzere çocuklarımızın eğitim öğretim yaşamlarında aksamalar yaşanmadan ilerlemeleri öncelikli gayemiz. Bir eli boşta kalan çocuklarımızın elini tutmak, yaşamlarının bu zorlu döneminde geçici çözümlerden kaçınmak, gönülden birlikteliğimizi onlara göstermek için buradayız” dedi.

TED Öğrencilerinin Eserlerinin Müzayedesi Gerçekleşti

Etkinlik kapsamında İstanbul’daki TED Atakent Koleji, TED Çorlu Koleji, TED Üsküdar Koleji ve TED Rönesans Koleji öğrencilerinin eserlerinin müzayedesi gerçekleşti. Cumhuriyetimizin 100. Yılındaki Cumhuriyet Kazanımları, Türk Eğitim Derneği’nin 95. Yılında Eğitimde Fırsat Eşitliği temasıyla düzenlenen sergide, görsel sanatlar öğretmenlerinin mentorluğunda okul öncesi kademesinden 14, ilkokul kademesinden 61, ortaokul kademesinden 52, lise kademesinden 35 olmak üzere toplam 186 öğrencinin birlikte çalışması ve karışık teknikle üretilen 24 adet eser müzayedeye çıktı.

Sanatçıların Eserleri de Müzayedeye Çıktı

Etkinlikte ayrıca Türk Eğitim Derneği’nin Bin Turna Bir Umut Projesi’ne eserleriyle bağış yapan sanatçıların eserleri de müzayedeye çıkarıldı. Hasan Kale’nin “Kuş Tüyünde Turna”, Mebruke Tuncel’in “Yansımalar ve Türkülerde Sen”, Selin Altav Belciler’in “Özgürlüğe Doğru”, Serap Başol’ün “Adını Hatırladığım Kuşlar Kurtulur”, Tuba İnal’ın “Turna Pano”, Ozan Ünal’in “Kelebekli Kız” ve Ekber Yeşilyurt’un “Sevgi” adlı eserler Deprem Geleceğimizi Yıkmasın kampanyasına bağışta bulunan hayırseverlere hediye edildi. Etkinlikte, depremde ebeveynlerini kaybetmiş 40 çocuğun eğitimlerini desteklemek üzere bağışta bulunuldu.

Müzayedelerin ardından etkinlik TED Atakent, TED Çorlu, TED Rönesans ve TED Üsküdar Koleji öğrencilerinden oluşan TED 95. Yıl Gençlik Korosu’nun performansı ve Borusan Quartet konseriyle sona erdi.

Deprem Geleceğimizi Yıkmasın Kampanyası

“Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” kampanyası, Türk Eğitim Derneği tarafından deprem bölgelerinde ebeveynlerini kaybetmiş ilk öğretim ve lise düzeyindeki çocukların eğitimlerini desteklemek amacıyla başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinasyonuyla yürütülen kampanyada kapsamlı ve sürdürülebilir bir burs sistemi oluşturuldu. Ortalama sekiz yıl süreceği tahmin edilen destek programından ebeveyn kaybı yaşamış olan çocuklar yararlanacak.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.