Son Dakika Haberler

Derviş İpek “Nirvana” Çıktı

Derviş İpek “Nirvana” Çıktı
Okunma : 176 views Yorum Yap

Derviş İpek, latin “Nirvana” yayında. Bambaşka Turkish Nirvana…

Genç müzisyen Derviş İpek, müzik kariyerindeki üçüncü çalışması “Nirvana”yı dinleyiciyle buluşturdu.

Emre Kaya imzasını taşıyan ilk çalışması “Beyaz” ile sözü ve müziği kendisine ait “Alev Alev” şarkısını müzikseverlerle paylaşan Derviş İpek şimdi de latin özleri barındıran “Nirvana” isimli son çalışmasını yayınladı.

Çekimleri Almanya’da yapılan, sözü Ferhat Yaşrin, müziği Esad Fidan imzası taşıyan şarkının aranjesi ise yine Esad Fidan’a ait. Klip yönetmenliğini Arthur Stockmann ve Martin Barman’ın üstlendiği klibe alman televizyonlarının tanınan dansçıları Daniel Rosas ve Carla Silva eşlik ettiler.

“Nirvana” 16 Aralık’ta Universal Music Spinnup Germany Yapım markasıyla tüm dijital müzik platformlarında ve Derviş İpek, YouTube kanalında yayınlandı.

Nirvana

Söz: Ferhat Yaşrin
Müzik: Esad Fidan
Düzenleme: Esad Fidan
Yönetmen: Arthur Stockmann ve Martin Barman
Mix: Esad Fidan
Mastering: Suat Durmuş
Gitar: Ediz Erinç
Kayıt & Edit: İbrahim Küçükoğlu

Derviş İpek Biyografi:

17 Aralık 1990 tarihinde İskenderun’da doğdu. 2 yaşında ailesiyle birlikte Almanya’ya gitti ve Hannover’e yerleştiler.

Avrupa’da aldığı eğitimin ardından bir otomobil şirketinde çalışmaya başladı. Çalışma hayatındaki başarılı yükselişinden sonra kendi iş yerini açarak ticaret hayatına atıldı. 2014 yılında Almanya Lüneburg’ta düzenlenen güzellik yarışmasına katılarak eyalet güzeli seçildi. 2014 yılında Blogger oldu.

2019 yılında tanışma fırsatı bulduğu sözü ve müziği pop şarkıcı Emre Kaya’ya ait “Beyaz” isimli ilk çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu. Aynı yıl kendi imzasını taşıyan “Alev Alev” isimli ikinci çalışmasını yayınladı.

2021 yılında ise sözü Ferhat Yaşrin’e, müziği ve aranjesi Esad Fidan’a ait içinde latin özleri barındıran “Nirvana” isimli üçüncü şarkısını dinleyici ile buluşturdu. Sanatçı Türkçe dışında üst düzeyde Almanca ve Arapça konuşuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)