Son Dakika Haberler

Dev Çınar, 91 Yaşında

Dev Çınar,  91 Yaşında
Okunma : 91 views Yorum Yap

CHP Gelibolu örgütü, düzenlenen törenle partilerinin kuruluşunun 91’inci yılını kutladı.

İlçe Başkanı Kaya, “CHP, 91 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için çalışmıştır, çalışmaktadır ve çalışmaya devam edecektir” dedi.

CHP Gelibolu İlçe Örgütü, düzenlenen program ile partilerinin 91’inci kuruluş yıldönümünü kutladı. Program İskele Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı. Törene katılanlar, saygı duruşuna bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudu.

CHP Gelibolu İlçe Başkanı Yonus Kaya, “Ülkemizin ve halkımızın hizmetinde olmaktan mutluyuz, gururluyuz” sözleriyle başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 91’inci kuruluş yıldönümünü kutlamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, Kurtuluş Savaşı’nı örgütleyen yürüten Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamıdır. Cumhuriyet Halk Partisi, devleti kuran bir siyasi hareket olarak ortaya çıkmış, milli mücadelenin omurgasını oluşturmuştur. Cumhuriyetimizn kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları 91 yıl önce bugün Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurdular. Bugüne değin, Türk siyasi hayatında yüzlerce parti kuruldu. Kurulan bu partiler birer birer tarih çöplüğünde yerini aldılar. Partimiz 91 yıldır ulu bir çınar gibi dimdik ayakta ve Türk ulusunun çimentosu olmaya devam etmektedir.

Ulu önderimizin Cumhuriyet’ten sonra ikinci büyük eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 91. yılını kutladığımız bugün; Mustafa Kemal’in birinci eseri Cumhuriyet başta olmak üzere tüm eserlerini korumaya kararlıyız, ülkemizin ve halkımızın hizmetinde olmaktan mutluyuz, gururluyuz.

Cumhuriyet Halk Partisi, 91 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için çalışmıştır, çalışmaktadır ve çalışmaya devam edecektir.
18. Olağanüstü Kurultayımızda birlik, beraberlik rüzgarları esmiş “Güçlü CHP, Güçlü demokrasi, Güçlü Türkiye” sloganı ile gerçekleştirilen kurultayımızdan partimiz güçlenerek çıkmıştır.

Bu 9 Eylül’de de başta kurucumuz Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, mücadele arkadaşlarını, geçmişten bugüne CHP’ye emek veren tüm partililerimizi şükranla anıyorum.”

Programa, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve partililer katıldı.