Güncel Haber: Başkan Gökhan Engelli Personeli İle Buluştu *** Mutlu Son "Merve" Kazandı *** Kaymakam Abacı Burhanlı Köyünde *** Eşit Bir Dünya Kurmaya Kararlıyız *** Gelibolu’da Engelliler Günü Etkinliği *** Başkan Özacar, Engelliler Derneğini Ziyaret Etti *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Dijital Dönüşüm Programı Devreye Giriyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dijital Dönüşüm Destek Programı’nın yıl sonunda devreye alınacağını açıkladı. Proje ile yeşil dönüşüm ve dijital dönüşüm için firmalarla uzun vadeli iş birlikleri teşvik..

Dijital Dönüşüm Programı Devreye Giriyor
Yayınlanma: Güncelleme: 114 Okuma

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dijital Dönüşüm Destek Programı’nın yıl sonunda devreye alınacağını açıkladı. Proje ile yeşil dönüşüm ve dijital dönüşüm için firmalarla uzun vadeli iş birlikleri teşvik edilecek.

Türkiye, yaptığı çalışmalarla dijital dönüşüm alanında uluslararası arenada aktif rol üstlenmeye devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dijital Dönüşüm Destek Programı’nın yıl sonunda devreye alınacağını söyledi. Proje ile yeşil dönüşüm ve dijital dönüşüm için firmalarla uzun vadeli iş birlikleri teşvik edilecek. Bu alanlardaki yatırımlar ise, teşvik sistemi kapsamında öncelikli yatırımlar olarak desteklenecek. Proje sayesinde dijital dönüşüm ve yeşil dönüşümün daha da yaygınlaştırılmasıyla hem ülke ekonomisine katkı sağlanması hem de çevreye verilen birçok zararın önüne geçilmesi hedefleniyor.

Yıldız: “Büyüme ve Kalkınma İçin Önemli Bir Fırsat”

Dijital Dönüşüm Destek Programı’na ilişkin açıklamalarda bulunan TÜRKKEP Genel Müdürü Olcay Yıldız, “Dijital dönüşüm ve yeşil dönüşüm konuları ülkemizde her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Bu noktaya gelmemizde devlet politikalarının teşvik edici çalışmaları oldukça kıymetli. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih Kacır da bu çalışmalardan biri olan Dijital Dönüşüm Destek Programı’nın yıl sonunda devreye alınacağını açıkladı. Programın kurumlarımızın dijitalleşme süreçlerine pozitif yönde katkılar sağlayacağına inanıyorum. Ayrıca bu alana yapılacak yatırımların desteklenecek olması da işletmelerimizin dijitalleşmesine yönelik teşvik edici bir adım. Atılan bu adımları ülkemizin ekonomik büyümesi ve kalkınması için önemli bir fırsat olarak görüyorum. Uluslararası arenada sıfır karbon hareketinin destekleyici taraflarından biri olarak ülkemizin bu tip teşvik programlarını hayata geçirecek olması dünyanın geleceği için de kritik önem taşıyor” dedi.

“Ülkemizin Dijitalleşme Sürecine Katkı Sunmaya Devam Edeceğiz”

TÜRKKEP’in; KEP (Kayıtlı Elektronik Posta), e-İmza, e-Fatura, e-Saklama gibi etkin ve yenilikçi çözümleriyle kurumların dijitalleşmesine katkı sağladığını ifade eden Olcay Yıldız, “Dijital dönüşüm uygulamaları; iş süreçlerini kolaylaştırıyor, zamandan ve maliyetten büyük tasarruf sağlıyor ve ayrıca iş ve işlemlerin daha güvenli ilerlemesini mümkün kılıyor. Bununla birlikte kâğıt tüketimine olan ihtiyacı ortadan kaldırarak ağaçların kesilmesini önlüyor ve kargo, lojistik süreçlerine son vererek karbon ayak izi oluşumunu engelliyor. Dolayısıyla iş süreçlerini dijital ortama taşıyan şirketler çevreci bir kimliğe de bürünmüş oluyor. TÜRKKEP olarak ülkemizin ekonomik kalkınmasına destek olmaya devam edecek; pazar lideri konumumuzla Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecinde şirketlerin hayatını kolaylaştırmayı sürdüreceğiz. Maliyetlerden tasarruf ederken çevreyi korumak isteyen; süreçlerini daha hızlı ve güvenle ilerleterek iş verimini artırmayı hedefleyen tüm şirketleri TÜRKKEP’in dönüşüm dünyasına davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.