Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Diyalog Marmara: Başkanlar Konuşuyor Oturumu Yapıldı

Marmara Belediyeler Birliği tarafından iki yılda bir “Çözüm Üreten Kentler” mottosuyla düzenlenen Marmara Uluslararası Kent Forumu’nda ‘Diyalog Marmara: Başkanlar Konuşuyor’ oturumuna Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar konuşmacı olarak katıldı. Marmara..

Diyalog Marmara: Başkanlar Konuşuyor Oturumu Yapıldı
Yayınlanma: 156 Okuma

Marmara Belediyeler Birliği tarafından iki yılda bir “Çözüm Üreten Kentler” mottosuyla düzenlenen Marmara Uluslararası Kent Forumu’nda ‘Diyalog Marmara: Başkanlar Konuşuyor’ oturumuna Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar konuşmacı olarak katıldı.

Marmara Belediyeler Birliği, Marmara Uluslararası Kent Forumu küresel gündem ile yerel ihtiyaç ve öncelikleri kentin tüm paydaşlarıyla bir arada değerlendirerek birlikte çözüm bulma çabasını ortaya koyuyor. İlk olarak 2019’da İstanbul’da düzenlenen MARUF, 25 ülkeden 250 konuşmacı ve 5440 katılımcıya ev sahipliği yapmıştı. 2021 yılında çevrim içi olarak gerçekleştirilen MARUF21, 52 ülkeden 500’ün üzerinde konuşmacı ve 8 binden fazla konuğun yer aldığı “Yeniden Düşün, Birlikte Hareket Et” ana temasıyla yapılmıştı.

Bu yıl gerçekleştirilen MARUF23 ise “Dayanıklılık ve Ötesi” ana temasıyla düzenlenirken, kent ve kentleşme üzerine düşünenler, üretenler ve uygulayıcılar değerlendirilirken, yaşanan çoklu krizler çağında kırılganlıklar karşısında kentleri ve kentsel yaşamı dayanıklı, yaşanabilir, doğayla uyumlu, sürdürülebilir ve kapsayıcı kılmanın yolları aranarak çözüm önerileri paylaşılıyor.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Diyalog Marmara: Başkanlar Konuşuyor’ oturumuna katılan Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Encümen Üyesi olan Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve diğer katılımcı Belediye Başkanları tarafından Marmara Bölgesi’nde uygulanan dayanıklılık politikaları ve yürütülen çalışmalar ele alınıyor.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.