Son Dakika: Bülent Turan; “Ekmekle Oynayanın Derdi Bitmez” *** Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Doğal Gaz Apartmanlarda Sorun Oluyor

Uzun yıllardan bu yana geldi gelecek derken Gelibolu’da geçtiğimiz yıl Eylül ayında başlayan doğal gaz çalışmalarında Yazıcızade ve Gazi Süleyman Paşa Mahallelerinin tamamında tamamlanan, Camii Kebir Mahallesinin de bir kısmında..

Doğal Gaz Apartmanlarda Sorun Oluyor
Yayınlanma: 511 Okuma

Uzun yıllardan bu yana geldi gelecek derken Gelibolu’da geçtiğimiz yıl Eylül ayında başlayan doğal gaz çalışmalarında Yazıcızade ve Gazi Süleyman Paşa Mahallelerinin tamamında tamamlanan, Camii Kebir Mahallesinin de bir kısmında tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından şimdi de Hocahamza Mahallesinde başlayan alt yapı çalışmaları devam ediyor.

Aksa Doğal Gaz firması tarafından Gelibolu’ya doğal gazın verileceği tarih sürekli güncellenirken ve kesin tarih konusunda henüz net bir bilgi verilmezken, sorunlarda baş göstermeye başladı.

Apartmanlarda bireysel kombi ve merkezi sistem kombi anlaşmazlıkları sebebiyle sorunlar yaşanıyor. Bu sorundan muzdarip bir apartman sakini bizlere ulaştı ve şunları dile getiriyor; “27 yıl 8 ay çalıştım emekli oldum ikramiye paramın üzerine para ekleyerek 2014 yılı mart ayında şimdi ikamet etmiş olduğum evi aldım ilk iki yıl yöneticiliğini yaptım oturma iznini alınca ayrıldım şimdi dokuzuncu senenin içindeyiz. Yıllar sonra doğal gaz hizmeti geldi, tabii bizde bundan yararlanalım dedik. Yöneticimiz toplantı yaptı çoğunluk kararıyla merkezi sistemden bireysel sisteme yani kombili sisteme geçiş kararı çıktı. Biz site sakinleri olarak evlerimizi bu sisteme uygun hale getirdik. Abonmanlık için Aksa firmasına baş vurduğumuzda sitenin 2000 m2 üzerinde olduğu için bina oturanlarının hepsinin imzası olması gerektiği, aksi halde doğal gazı bağlamayacaklarını söylediler imza toplamaya başladık her yerde olur ya bizde de 5 hane alarak imza atmıyorlar. Şu handa Doğal gaz hattı sitenin içine 4 Blok önüne Doğal gaz kutuları bağlandığı halde Abonmanlık işlemleri olmuyor. Gelibolumuzda diğer başka binalarda da sorunlar var, sizlerden Gelibolu için yardımlarınızı ve çözüm için yetkili mercilere ulaşmanızı bekliyorum. Teşekkür eder başarılarınızı Allah’tan diliyorum. Kalın sağlıcakla”.

Aksa Doğal Gaz firması kış gelmeden bu duruma bir çözüm getirmeli. Bu sorunun çözümü ya apartman yönetimlerinin aldığı kararın geçerli sayılması ile olur yada bireysel kombi tesisatı yaptıranların aboneliğinin kabul edilerek doğal gaz kullanmalarına izin verilerek olur. İsteyen bireysel kullanır istemeyen kullanmaz. Bir yada bir kaç daire sahibinin istememesi sonucu diğer daire sahipleri yada kiracılar mağdur edilmemeli.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.