Güncel Haberler: Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Doğal Gaz Haziran Ayında Yanacak?

Gelibolu’daki doğal gaz çalışmaları kapsamında son durumun anlatıldığı “Doğal Gaz İle İlgili Merak Edilenler” başlıklı toplantı Gelibolu Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ile AKSA Çanakkale Doğalgaz..

Doğal Gaz Haziran Ayında Yanacak?
278 Okuma

Gelibolu’daki doğal gaz çalışmaları kapsamında son durumun anlatıldığı “Doğal Gaz İle İlgili Merak Edilenler” başlıklı toplantı Gelibolu Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ile AKSA Çanakkale Doğalgaz A.Ş. Yetkililerinin katıldığı halka açık bilgilendirme toplantısında AKSA Çanakkale Doğalgaz A.Ş. Yetkilileri Rıfat Tolga Kıran, Melih Arslan, Mustafa Anıl Çabuk ve Fatih Güngör tarafından şuana kadar gelinen nokta ve bundan sonraki süreç hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Doğal gaz aboneliği hakkındaki bilgilendirme, tesisat ve projelendirme gibi birçok konuda bilgilendirme yapıldıktan sonra soru cevap kısmına geçildi.

Gelibolu halkının doğal gaz konusunda ki soruları AKSA Çanakkale Doğalgaz A.Ş. Yetkilileri Rıfat Tolga Kıran, Melih Arslan, Mustafa Anıl Çabuk ve Fatih Güngör tarafından cevaplandırılırken, Gelibolu Başkanı Mustafa Özacar’da cadde ve sokaklarından doğal gaz hattı çekilen vatandaşların ön aboneliklerini yapmasını istedi. Başkan Özacar, “ön abonelikler biran önce yapılsın ki yolları tamir edelim asfalt dökebilelim” dedi.

Toplantıdan çıkan sonuç, Gelibolu’da doğal gaz aboneliklerinin Mayıs ayı ortasından itibaren yapılacağı, Haziran ayının ortasından itibaren de aboneliği yapılanların doğal gazı kullanılacağı şeklinde.

Gelibolu’nun şuana kadar yüzde 56’sında çalışma yapıldığı kalan kısmın da en kısa sürede yapılacak olan çalışmalar ile tamamlanacağı, Eğritaş’taki doğal gaz depolama alanının yeterli olduğu ve en kısa sürede Karayokuş mevkiine Botaş tarafından çekilecek hatta bağlanacağı ifade edildi.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.