Son Dakika Haberler

Doğal Gaz Sorunu Meclis Gündemine Alındı

Doğal Gaz Sorunu Meclis Gündemine Alındı
Okunma : 564 views Yorum Yap

Uzun zamandır Gelibolu kamuoyunun gündemini meşgul eden doğal gaz konusunda gelişmeler var.

Geliboluluların sahada ve internet ortamında imzalar topladığı ve sosyal medyada da sürekli gündeme gelen ayrıca yetkili resmi kurum yöneticileri ile görüşmeler yapılan doğal gaz konusu 5 Nisan Pazartesi günü toplanacak olan Gelibolu Belediye meclisinde bir kez daha gündeme gelecek.

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar’ın Ocak ayı meclis toplantısında dile getirmesinin ardından 2022 yılında ilçeye getirilmesi planlanan doğal gaz konusunda Mart ayı meclis toplantısında gerginlik yaşanmış ve Ak Parti grubu toplantıyı terk etmişti.

Tüm bu gelişmelerin ardından Ankara’ya giden ve yetkili kurumlar ile görüşmeler yapan Ak Parti Gelibolu Belediye meclis üyelerinin temasları sonrasında Nisan ayı meclis toplantısında görüşülmek üzere meclis gündemine alındı.

Konuyla ilgili Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanı Serhad Sürücü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Nihayet Meclis Gündemine Alındı. “Aylardır doğal gaz için verdiğimiz mücadelenin sonunda ısrarla belirttiğimiz gibi meclis kararı alınması gündeme geldi. “Peki şimdi soruyoruz; “Bu inadın amacı neydi? “Neden komuoyu yanlış bilgilendirildi? “Niçin halkımız cezalandırıldı? “Meclis kararı alınması ile birlikte işin takipçisi olmaya devam ederek inşallah bu yaz Gelibolumuzu doğal gaza kavuşturmanın ilk adımlarını atacağız” dedi.