Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

“Doktor Civanım Hastane İstiyoruz Be Canım”

Gelibolu Sağlık Turizm Kültür Sanat (STKS) Derneği ilk tanıtım toplantısını yaptı, katılımcılara derneğin kuruluş amacı anlatıldı. Gelibolu İş Adamları Derneği Sosyal Tesislerinde 10 Aralık Cuma günü saat 17.30’da başlayan toplantıda..

“Doktor Civanım Hastane İstiyoruz Be Canım”
Yayınlanma: 953 Okuma

Gelibolu Sağlık Turizm Kültür Sanat (STKS) Derneği ilk tanıtım toplantısını yaptı, katılımcılara derneğin kuruluş amacı anlatıldı.

Gelibolu İş Adamları Derneği Sosyal Tesislerinde 10 Aralık Cuma günü saat 17.30’da başlayan toplantıda dernek başkanı Betül Foça tarafından derneğin kuruluş amacı detaylı bir şekilde anlatıldı.

Gelibolu Sağlık Turizm Kültür Sanat Derneği başkanı Betül Foça, “Uzun zamandır üzerine çalıştığımız bir oluşumun açılış buluşması için bir aradayız. Bu heyecanlı günde, yanımızda olduğunuz için teşekkür ederiz.

Yıllardır farklı mecralarda, farklı biçimlerde gönüllü şekilde yürüttüğümüz sivil toplum çalışmalarını birleştirmek için buradayız. Gelibolumuzu adına yakışır etkinlikler ve faaliyetlerle buluşturmak, tarihi, coğrafyası ve insanıyla hak ettiği değeri görmesi için çalışmak hepimizin sorumluluğu.

Sizler gibi pek çok değerli hemşehrimizin, bu sorumluluğu paylaşmak istediğini biliyoruz. Bugün burada olmanız Gelibolumuza yakışır projeleri hayata geçireceğimiz günler için bize umut veriyor.

Bugün, yönetim kurulu başkanlığını üstlendiğim Gelibolu Sağlık Turizm Kültür Sanat Derneği, kısaca Gelibolu STKS Derneği’nin açılışını kutluyoruz. Derneğimiz, deneyimi, tecrübesi ve Gelibolu sevgisiyle, her daim elini taşın altına sokmaktan çekinmeyen, memleketimizin her alanda ilerleme gösterebilmesi için çalışmış çok değerli insanların katkısıyla kuruldu. Hepsine tek tek teşekkür ederim.

Ancak Gelibolu STKS Derneği’nin kurulmasını asıl sağlayan, daha iyi sağlık hizmeti alabilmek için doktor ve hastane talep etmek adına pankart hazırlayıp yürüyüş yapan, gerek daha iyi bir barınma hakkı için doğal gaz bağlanması adına imza toplayan Gelibolululardır. Biliyorsunuz topladığımız imzalar sayesinde Gelibolu’ya doğal gaz geliyor.

Memleketimizdeki eksiklerin tamamlanması için yıllardır yürüttüğümüz sivil toplum çalışmalarına Geliboluluların canı gönülden verdiği destek sayesinde kazandığımız sayısız başarıdan yalnızca biri.

Biz bu başarıları siz değerli gönüllülerimiz, Gelibolu’nun diğer sivil toplum kuruluşları ve tabii ki tüm hemşehrilerimizin katkısıyla katlanarak çoğaltmak istiyoruz. Gelibolu STKS Derneği olarak, Gelibolumuzun sağlık, turizm, kültür ve sanat gibi alanlarda başarılarına başarı ekleyebileceğine inanıyoruz.

Bu memlekette yaşayan hepimizin çocuklarına daha iyi bir Gelibolu bırakma ödevimiz var. Bu ödevi yerine getirmek için birlikte hareket etmeli, cesaretle yeni başarılara imza atmaya devam etmeliyiz.

Umuyorum bu toplantı pek çok güzel gelişmenin de başlangıcı olacaktır” dedi.

Gelibolu Sağlık Turizm Kültür Sanat Derneği başkanı Betül Foça’nın konuşmasından üyeler ve konuklar arasından sonra görüş alışverişinde bulunuldu ve “Gelibolu’ya Devlet Hastanesi İstiyoruz” adlı imza kampanyasına büyük destek sağlayan Fatma Tarım ile Serdar Azak’a plaket takdim edildi.

Tüm bu gelişmelerin ardından Gelibolu Sağlık Turizm Kültür Sanat Derneği tarafından yukarı çarşıda bölgesine “Doktor Civanım Hastane İstiyoruz be Canım” yazılı pankart asılması dikkat çekti.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.