Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Dokuz Sekizlik Roman Gecesi Yapıldı

Silivri Belediyesi tarafından Fatih Mahallesi’nde Roman Gecesi düzenlendi. Birçok sanatçı ve müzisyenin katıldığı ve renkli anların yaşandığı gecede konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Sizlerle buluşmak, sizlerle hemhal olmak, sizlerle..

Dokuz Sekizlik Roman Gecesi Yapıldı
Yayınlanma: 230 Okuma

Silivri Belediyesi tarafından Fatih Mahallesi’nde Roman Gecesi düzenlendi. Birçok sanatçı ve müzisyenin katıldığı ve renkli anların yaşandığı gecede konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Sizlerle buluşmak, sizlerle hemhal olmak, sizlerle dertlenmek, sizlerle neşelenmek, sizlere hizmet etmek, sizlere hizmetkâr olmak çok güzel bir duygu” dedi.

Silivri Belediyesi ilçede yaşayan Roman vatandaşlar için Roman Gecesi düzenledi. Fatih Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe; İstanbul Vali Yardımcısı Şevket Atlı, Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İçişleri Bakan Danışmanı Hacı Arif Davulcu, Silivri Öz Romanlar ve Müzisyenler Birliği Başkanı Ferdi Kalaycıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Birbirinden renkli anların yaşandığı dans, müzik ve eğlence dolu gecede; Ekrem Çırpı, İbrahim Düşen, Şenol Evgi, Tarkan Kalaycıoğlu ve Tayfun Kalaycıoğlu sahne aldı.

Davulcu: “Birinci Önceliğimiz Romanların Eğitimidir”

Programın açılış konuşmasını yapan İçişleri Bakan Danışmanı Hacı Arif Davulcu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2009 yılında yapmış olduğu Roman açılımıyla beraber bizler, kör bir kuyunun içerisinden bir ışıkla çıktık. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Roman strateji belgeleriyle Roman kardeşlerimizin topluma entegrasyonu için çok ciddi çalışmalar yapıldı. Silivri’de de Roman kardeşlerimiz için çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Birinci önceliğimiz Roman kardeşlerimizin eğitimidir. Onları okutmak ve onları topluma iyi bir lider olarak kazandırmamız gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerle, bize bu gece imkân sağlayan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a çok teşekkür ederim. Onun liderliği olmasaydı bu geceyi yapamazdık. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Yılmaz: “İyi ki Varsınız, İyi ki Biriz, İyi ki Beraberiz”

Etkinlikte konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Bu güzel Silivri akşamında sizlerle bir arada olmaktan, sizlerle aynı atmosferi solumaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Sizlerle buluşmak, sizlerle hemhal olmak, sizlerle dertlenmek, sizlerle neşelenmek, sizlere hizmet etmek, sizlere hizmetkâr olmak çok güzel bir duygu. İyi ki varsınız, iyi ki biriz, iyi ki beraberiz. Biz Silivri’de ne bir kişiye diğer bir kişiden daha yakın, ne bir kişiye diğer bir kişiden daha uzak olmayacağız demiştik. Dili, dini, rengi, mezhebi, siyasi görüşü ne olursa olsun herkesi kucaklayarak, eşit görerek herkese hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu topraklar binlerce yıldır farklı medeniyetlere, farklı kültürlere, farklı insanlara ev sahipliği yapmıştır. Bereketin, huzurun, barışın, sükûnetin ve hoşgörünün sembolü olarak kalmıştır. Silivri’mizde de her şeyi ortak zenginliğimiz olarak görüp bir ve beraber yaşıyoruz. Silivri’mizin yıllarca ihmal edilen, ötelenen kronik hale gelmiş tüm problemlerini, sizlerin de takdirleriyle çözerek yolumuza devam ediyoruz. Alt yapıdan üst yapıya, sağlıktan spora, eğitimden kültür sanata kadar tüm yatırımları eşit bir şekilde, her mahallemize ulaştırmaya çalışıyoruz.

Kıymetli Roman hemşehrilerim, bugün buradan sizlere bir belediye başkanı olarak değil aynı zamanda Volkan Yılmaz evladınız ve bir kardeşiniz olarak seslenmek istiyorum. Gücümüzün yettiği, imkânlarımızın elverdiği sürece her ne sıkıntınız olursa olsun, bugün de yarın da sizlerin, Roman kardeşlerimin yanında olmaya devam edeceğim. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzde istihdam ettiğimiz Roman kadınlarımızın elleriyle, Silivri’mizin cadde ve sokakları şimdi bir başka güzel. Her birine, buradaki Roman kadınlarına teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız hanımefendiler diyorum” diye konuştu.

“Yeni Hizmetler Gelmeye Devam Ediyor”

Fatih Mahallesi’ndeki yeni hizmetlerle ilgili müjde veren Başkan Yılmaz, “Etkinlik yaptığımız alanda 5 hekimli bir sağlık ocağı, çocuklarımızın gülüp, oynayıp koşacağı bir park ile piknik alanının mahallemize kazandırılacağının müjdesini vermek istiyorum. Yine mahallemizde bağlantı yolları, asfaltlama çalışması, kaldırım çalışması ve aydınlatma çalışması yapmadığımız sokak kalmadı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzle ihtiyaç sahibi ailelerimizin hastane, sağlık, medikal malzeme, gıda ve giyim gibi birçok ihtiyacını karşıladık. Birçok Roman kardeşimizi istihdam çalışmalarımızla iş sahibi yaptık. Okula yeni başlayan çocuklarımızın tamamının okul kıyafetlerini, okul çantalarını ve kırtasiye giderlerini karşıladık. Her biri birbirinden kıymetli müzisyen kardeşlerimize destek olmaya devam ettik. Pandemide enstrümanları susmasın diyerek destek olduk. İnşallah yakın bir zamanda daha güzel hizmetlerde, daha güzel çalışmalarda beraber olacağız” ifadelerini kullandı.

Toğan: “Türk Milletinin En Renkli Parçalarından Roman Kardeşlerimizle Birlikteyiz”

Volkan Yılmaz’ın ardından konuşma yapan Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, “Türk milletinin en renkli parçalarından, milletimizi bütünleyen, milletimizi zenginleştiren Roman kardeşlerimizle birlikteyiz. Onlarla aynı muhabbeti duyduğumuzun, onları çok sevdiğimizin altını çizerek ifade etmek istiyorum. Devletimizin önderliğinde Roman kardeşlerimize yönelik bir pozitif ayrımcılık süreci var. Bu doğrultuda Roman vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacının karşılanması, sağlık, eğitim ve benzeri haklardan en seri ve en verimli şekilde yararlanması amacıyla ilçemiz genelinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın da katılımıyla elimizden geleni yapıyoruz. Valiliğimiz ve Belediyemizin destekleriyle bu hizmetleri sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu geceyi tertip eden kıymetli Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz’a ve katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederim. İyi eğlenceler diliyorum” diye konuştu.

Atlı: “Belediye Başkanımız Sizlerin Sorunlarıyla Çok İlgileniyor”

Törenin kapanış konuşmasını gerçekleştiren İstanbul Vali Yardımcısı Şevket Atlı, “3 yıl önce İstanbul’da, sizlerin dertleriyle dertlenmek, sizlerin ihtiyaçlarıyla ilgilenmek için göreve başladım. Değerli Bakan Danışmanımız Hacı Arif Davulcu’yla İstanbul’daki Roman örgütlenmesini yapmaya çalıştık. Her ilçede bir Roman koordinatörü seçimi yaparak Türkiye’de örnek olduk. Yine İstanbul’da Roman koordinasyon merkezinin açılmasıyla beraber Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Yaptığımız çalışmaların yeterli olmadığını, sizlerin destekleriyle ve yardımlarıyla başladığımız çalışmaların daha ileri noktalara ilerleyeceğini vurgulamak istiyorum. Cumhurbaşkanımızın 2009 yılında başlattığı kıvılcımla hareketlenen, sizlerin sorunlarına ilişkin çalışmalar, 2016 yılında Roman Ulusal Eylem Planı ve Strateji Belgesi’yle resmiyete kavuşmuştur. Bu sene tekrar uzatılarak 2030 yılına kadar bu programın sürdürülmesi kararlaştırılmıştır. 2 gündür Silivri’deyim. Görüyorum ki Belediye Başkanımız sizlerin sorunlarıyla çok ilgileniyor. Bu gece de böyle bir etkinliğin gerçekleşmesinde öncü oldu. Bu nedenle başta Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz olmak üzere, gecenin düzenlemesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İstanbul Vali Yardımcısı Şevket Atlı tarafından Silivri Öz Romanlar ve Müzisyenler Birliği Başkanı Ferdi Kalaycıoğlu’na kimlik ve tanıtım kartı takdim edildi. Ardından Silivri Öz Romanlar ve Müzisyenler Birliği Başkanı Ferdi Kalaycıoğlu’na, gecenin düzenlenmesi ve destek verilmesine yönelik plaket takdim edildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.