Son Dakika: Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Dünya Vegan Günü Etkinliği

Vegan Derneği Türkiye (TVD), 1 Kasım Dünya Vegan Günü’nü takiben etkinlik programını açıkladı. 6 Kasım’da Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’de gerçekleştirilecek Dünya Vegan Günü etkinliği, daha geniş kitlelere ulaşmayı,..

Dünya Vegan Günü Etkinliği
Yayınlanma: 540 Okuma

Vegan Derneği Türkiye (TVD), 1 Kasım Dünya Vegan Günü’nü takiben etkinlik programını açıkladı. 6 Kasım’da Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’de gerçekleştirilecek Dünya Vegan Günü etkinliği, daha geniş kitlelere ulaşmayı, veganlık konusunda farkındalık yaratmayı ve veganlıkla ilgili yerleşmiş önyargıları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Dünya Vegan Günü, hayvan hak ve özgürlüklerine dair bilinçlendirme amacıyla, vegan felsefenin ve yaşam tarzının hayvanların, insanların ve gezegenin iyiliği için yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlamak üzere 1994’ten bu yana her yıl 1 Kasım’da kutlanıyor.

Dünyanın dört bir yanında seminerler, sergiler, vegan tadımlar, halka açık tartışmalar ve atölye çalışmalarıyla planlanan Dünya Vegan Günü, veganlığın etik, erişilebilir ve sağlıklı bir yaşam tarzı olduğunu geniş kitlelere aktarmak ve veganlığa dair yanlış bilinenleri düzeltmek için pek çok ülkede düzenleniyor.

Vegan Derneği Türkiye’nin (TVD) her yıl düzenlediği geleneksel Dünya Vegan Günü etkinliği, bu yıl da V-Label ana sponsorluğu ve Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel mekan sponsorluğuyla Dünya Vegan Haftası içinde, 6 Kasım Pazar günü 11.00–19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Vegan Olmayanlar da Davetli

Vegan olanların yanı sıra vegan olmayanların da katılımına açık olan etkinlikte hayvan hakları, sağlık ve beslenme alanında uzman konuşmacılar yer alacak. Vegan ürün, aktivizm ve tadım stantları da gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

Katılımın ücretsiz ve kontenjanın sınırlı olduğu etkinlikte davetiye zorunluluğu bulunuyor.

adresinden kayıt yaptırdıktan sonra kullanıcıların e-posta adreslerine iletilen davetiyedeki karekod okutularak etkinliğe giriş yapılabilecek.

Etkinlik duyurularında “Henüz vegan olmayan en az bir arkadaşını etiketleyerek haftasonu gerçekleştireceğimiz #DünyaVeganGünü etkinliğimize davet et” çağrısı yapan dernek, hayvanlara, gezegene ve insan sağlığına zarar veren mevcut alışkanlıklarını sorgulayıp değiştirmeyi hedefleyen, veganlıkla ilgili doğru bilgiye ulaşmayı isteyen herkesi Dünya Vegan Günü etkinliğine bekliyor.

TVD’nin 10. Yılına Özel Etkinlik Programı

Dernek, kuruluşunun 10. yılı vesilesiyle bu yıl ilk kez, etkinlik programının ilk bölümüne TVD oturumları da ekleyerek bugüne kadar yapılan çalışmaları, elde edilen kazanımları ve planlanan faaliyetleri özetleyecek.

TVD Dünya Vegan Günü Programı:

6 Kasım 2022 – Pazar

Saat: 11.00: Açılış Kokteyli

Saat: 13.00: Açılış Konuşması: TVD’nin 10. Yılı
Ebru Arıman,Vegan Dernegi Türkiye (TVD) Kurucu Başkanı

Saat: 13.15: TVD Mücadelesinin Dünü, Bugünü, Yarını
Öykü Yağcı, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Kampanya ve İletişim Yöneticisi

Saat: 13.35: Hayvan ve İnsan Hakları: Hukuki Çalışmalarımız
Av. Tuğçe Berber, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Vekili
Av. Beyzanur Arıcı, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Vekili

Saat: 13.50: Vegan Bir Dünya İçin: TVD Etkinlikleri
Öykü Yağcı, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Kampanya ve İletişim Yöneticisi
Özgün Tutar, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Etkinlik Sorumlusu

Saat: 14.30: Bitkilerle Devrim
Elif Taştekne, Girişimci ve Co-Founder

Saat: 15.30: Sağlıklı Yaşam ve Spor
Ali Bıdı, Veganali120

Saat: 16.20: Mutfaktan Hayata: Bitkisel Beslenme
İsra Tan, Diyetisyen ve Yoga Eğitmeni

Saat: 17.10: Vegan Beslenme ve Sağlık
Dr. Murat Kınıkoğlu, Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.