Son Dakika Haberler

Dünyanın En Büyük Mevlevihanesi’nde İftar

Dünyanın En Büyük Mevlevihanesi’nde İftar
Okunma : 84 views Yorum Yap

Çanakkale Valiliği ve Tasavvuf Vakfı işbirliği ile dünyanın en büyük mevlevihanesi olan “Gelibolu Mevlevihanesi’ nde” 5 Ağustos Pazar günü bir dizi program yapılacak.

Bu sene 2’ncisi yapılacak olan etkinliklerin tamamı halka açık ve ücretsiz olacak. İftar yemeği ile başlayıp ardından, Hz. Mevlana’nın meşhur eseri Mesnevi’den okumalar ile devam edecek program, Sema törenleri ile son bulacak.

Tasavvuf Vakfı Trakya Bölge Sorumlusu, Öğretim Görevlisi Halit Kuşku yaptığı açıklamada “Çanakkale Valiliği, her alanda şehrimizin değerlerine sahip çıkmaktadır. Çanakkale bu açıdan çok başarılı bir dönemden geçmektedir. Bu kapsamda Gelibolu Mevlevihanesi’nde bu sene 2’ncisi yapılacak bir iftar programı düzenledik. Geçtiğimiz aralık ayında, Çanakkale Valiliği koordinatörlüğünde tüm balkan ülkelerinden temsilciler ve büyük bir katılım ile muhteşem bir Şeb-i Arus programı düzenlemiştik.

Vakfımız 45 aydır, Gelibolu Mevlevihanesi’nde, halka açık ve ücretsiz olarak etkinliklerine devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçiyi misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Atalarımızın bıraktığı manevi kültür mirasının, onların uyguladığı gibi ücret almadan, gönüllülük esasına dayalı yapmanın mutluluğu içindeyiz. Her ay düzenli olarak etkinliklerimiz devam etmektedir. Emeği geçen tüm kurum ve kuruluş ve şahıslara teşekkür ediyorum” dedi.