Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Eğitimde Fırsat Eşitliği Çağrısı

Türk Eğitim Derneği’nden #PaylaşmaGünü’nde eğitimde fırsat eşitliği çağrısı. Tüm dünyada #GivingTuesday olarak bilinen #PaylaşmaGünü’nde TED “1000 Turna 1 Umut” Kampanyasıyla herkesi sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırıyor. 30 Kasım’da..

Eğitimde Fırsat Eşitliği Çağrısı
Yayınlanma: 845 Okuma

Türk Eğitim Derneği’nden #PaylaşmaGünü’nde eğitimde fırsat eşitliği çağrısı.

Tüm dünyada #GivingTuesday olarak bilinen #PaylaşmaGünü’nde TED “1000 Turna 1 Umut” Kampanyasıyla herkesi sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırıyor. 30 Kasım’da bağış toplama rekorunu kırmak isteyen TED, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanabilmesi hedefine doğru tüm kurum ve şirketleri “Biz de Varız!” demeye çağırıyor.

“24 saat içinde hayır kurumları için çevrimiçi olarak en yüksek tutar” dünya rekoruna sahip olan uluslararası kampanya #GivingTuesday’in Türkiye ayağı olarak bilinen ve bu yıl 30 Kasım 2021’e denk gelen #PaylaşmaGünü, hayırseverliği teşvik etmek, cömertliği kutlamak ve paylaşım kültürünü çoğaltmak amacıyla Türkiye’de bu yıl ikinci kez düzenleniyor.

Türkiye’nin eğitim alanında hizmet veren en köklü sivil toplum kuruluşlarından Türk Eğitim Derneği (TED), Türkiye’de eğitimde fırsat eşitliğine katkı sunarak sürdürülebilir bir geleceği hep birlikte inşa etme vizyonuyla “1000 Turna 1 Umut Kampanyası” kapsamında #PaylaşmaGünü’nde rekor tutarda bağış toplamayı hedefliyor.

30 Kasım 2021 #PaylaşmaGünü’nde, 1000 Turna 1 Umut Kampanyası kapsamında sanatçı ve heykeltıraşların eserlerinden satın alarak, TED Tam Destek Bursu hesabına bağış yaparak ya da Trendyol’dan satışa sunulan turna defterleri, origami setleri ve turna tişörtlerinden satın alarak TED’in çağrısına destek olabilirsiniz.

Binlerce turna kuşu eğitimde fırsat eşitliği için kanatlanıyor

Kurulduğu ilk günden beri başarılı ancak imkânları kısıtlı çocukların eğitimini destekleyen ve Türk eğitim sistemine bilimsel katkılar sunma vizyonuyla çalışmalarını yürüten TED 1000 Turna 1 Umut Kampanyası’nı Canon, Doğkar Tekstil, Arkadaş Kitabevi ve eserleriyle destek veren gönüllü ressam ve heykeltıraşların desteğiyle yürütüyor.

Kampanya kapsamında pek çok platformda antik çağlardan beri uğur, bereket, mutluluk, vefa, sadakat ve sevginin sembolü haline gelmiş Turna kuşu origamileri yapılıyor ve bu yolla bağış toplanıyor. Katlanan her 1000 turna için “Tam Destek Burslu” bir öğrencinin eğitim masrafı karşılanıyor. Tam Destek Bursu ile devlet okullarında okuyan başarılı lise öğrencileri, maddi desteğin yanı sıra akademik eğitimler ve sanatsal-sportif faaliyetlerle de destekleniyor. TED, üniversite sonuna kadar burs vermeye devam ettiği burslu öğrencilerinin gelişimini sürekli takip ediyor, onlara ihtiyaçlarına göre çeşitli destekler sağlamaya devam ediyor.

#PaylaşmaGünü’nde 1000 Turna 1 Umut Kampanyası eserlerinden almak için, https://binturnabirumut.ted.org.tr/eserler adresini ziyaret edebilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.