Güncel Haber: CHP’li Erkek; Çanakkale’ye Kent Park Gelecek *** CHP Gelibolu Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı *** Yazar Sinan Yağmur Çan’lılar İle Buluştu *** Çanakkale’de 3. Deprem Çalıştayı Yapıldı *** Çan’da Kitap Günleri ve Yazar Buluşmaları Başladı *** İskenderoğlu “Sorunları Çözecek Projeler İle Sahadayız” *** CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** "WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Emekli Sadaka Değil Onurlu Bir Maaş İstiyor

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan 5 bin liralık sözde müjdeye eleştiri geldi. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, saray iktidarının çalışmayan emekliler için verdiği 5 bin..

Emekli Sadaka Değil Onurlu Bir Maaş İstiyor
Yayınlanma: 196 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan 5 bin liralık sözde müjdeye eleştiri geldi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, saray iktidarının çalışmayan emekliler için verdiği 5 bin liralık ikramiyeyi gündeme getirerek, “emekliler sizden sadaka değil, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşayabilecekleri bir ücret istiyorlar” diye konuştu.

CHP’li Özgür Ceylan Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin 100. Yılı münasebeti ile herhangi bir işte çalışmayan emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiye adı altında ödeneceği vaat edilen parayı eleştirdi. Özgür Ceylan, milyonlarca emeklinin beklentisinin saray iktidarının, emeklinin iki haftalık alışverişlerine bile yetmeyecek 5 bin liralık söz de müjdede olduğunu belirtirken, “Bir defaya mahsus olmak üzere yatıracağınız 5 bin lirada dahi adaleti sağlayamıyorsunuz. Soruyorum buradan: Yaşını almış emekli neden çalışsın? Verdiğiniz 7.500 liralık emekli maaşıyla geçinemediklerinden olabilir mi?” diye sordu.

CHP’li Özgür Ceylan, emeklilerin 60 yaşından sonra mecbur kaldıkları için çalıştıklarını işaret ederek, “Emekliler sizden sadaka değil, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşayabilecekleri bir ücret istiyorlar. En düşük emekli maaşının bir aylık net asgari ücretten daha az olmaması ve yüksek enflasyon karşısında erimemesini istiyorlar” diye konuşarak, emekli maaşlarının iyileştirilmesini talep etti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.