Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

En İyi Teknopark Çanakkale Teknopark

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçları açıklandı. Endeks sonuçlarına göre; Çanakkale Teknopark “En İyi Gelişme Gösteren Teknoloji Geliştirme Bölgeleri” kategorisinde Türkiye’de 89 Teknopark Arasında Birinci Oldu…

En İyi Teknopark Çanakkale Teknopark
Yayınlanma: 483 Okuma

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçları açıklandı. Endeks sonuçlarına göre; Çanakkale Teknopark “En İyi Gelişme Gösteren Teknoloji Geliştirme Bölgeleri” kategorisinde Türkiye’de 89 Teknopark Arasında Birinci Oldu.

Çanakkale’de son 5 yıldır yüksek teknoloji alanında önemli projelerin geliştirildiği, Facebook gibi global markalar ile iş birliği yapan ve % 100 doluluk oranıyla faaliyetlerine devam eden Çanakkale Teknopark, Türkiye’nin En İyi Gelişme Gösteren Teknopark’ı olarak 1. sıraya yerleşti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’nin performanslarını ölçmek amacıyla oluşturulan, Ar-Ge, Kuluçka, Teknolojik İş birliği, Kurumsallaşma, Altyapı, Teknolojik Ürün ve Yatırım Faaliyetleri gibi 9 kategori, 82 alt başlıkta ölçülen performans verileri değerlendirilerek belirlenen sıralamaya göre Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi Türkiye’de en iyi gelişme gösteren teknopark oldu. Sıralamada Çanakkale Teknopark’ın ardından Gebze Organize Sanayi Bölgesi Teknoparkı 2. sırada ve Gaziantep Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark’ı da 3. sırada yerini aldı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.