Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Engelsiz Çanakkale Çalıştay’ı Gerçekleştirildi

Engelli bireylerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek, engelliliğin sınırlarını ortadan kaldıracak, kentimiz engellileri arasında bilgi ve deneyim alışverişinde bulunularak, sürdürülebilir, gerçekçi, yenilikçi ve bireylerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde yapılandırılmasını desteklemek..

Engelsiz Çanakkale Çalıştay’ı Gerçekleştirildi
Yayınlanma: 123 Okuma

Engelli bireylerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek, engelliliğin sınırlarını ortadan kaldıracak, kentimiz engellileri arasında bilgi ve deneyim alışverişinde bulunularak, sürdürülebilir, gerçekçi, yenilikçi ve bireylerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde yapılandırılmasını desteklemek için Çanakkale Valiliği himayelerinde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzce organize edilen “Engelsiz Çanakkale Çalıştay’ı” gerçekleştirildi.

Deniz Polis Evinde gerçekleştirilen Engelsiz Çanakkale Çalıştay’ına; Vali İlhami Aktaş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şuayip Üner, Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Ümit Burunlular, akademisyenler, kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Engelli Derneklerin başkanları ve engelliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Engelsiz Çanakkale Çalıştay’ında Vali İlhami Aktaş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şuayip Üner ve Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Ümit Burunlular tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

Engelsiz Çanakkale Çalıştay’ında görüşülen konuların önemine değinen Vali İlhami Aktaş, bilgi ve deneyim alışverişinde bulunularak, sürdürülebilir, gerçekçi, yenilikçi ve bireylerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek Engelsiz bir Çanakkale için devletimizin bütün imkânları ile Engelli vatandaşlarımızın yanında olduğunu belirtti.

Engelli vatandaşlarımızın devletimizin bütün imkânlarından en iyi şekilde yararlanması için tüm kurumlarımızın koordineli bir şekilde çalışacağını ifade eden Vali İlhami Aktaş, Engelsiz Çanakkale Çalıştay’ının düzenlenmesinde emeği geçenlere ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

ÇOMÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Yengin moderatörlüğü’nde devam eden Engelsiz Çanakkale Çalıştay’ında; kentte erişilebilirlik ve ulaşılabilirlik, kentte kurumsal hizmetlere erişim, afetlerde engellilik ve çözüm önerileri, kentte engelli istihdamı ve çalışma yaşamında karşılaşılan sorunlar, kentimizde uygulanabilecek engellilere yönelik geliştirilebilecek uygulama, eğitim, organizasyon vb. yenilikçi fikir önerileri gibi çıkarılması gereken değerler ve bunlar için kurum ve kuruluşlara düşen görevler değerlendirildi.

Çanakkale’de engellilik alanına ilişkin sorunların tespit edilerek çözüm önerilerinin ortaya çıkarılması konuları ile edinilen bilgilerin Engellilik alanında harekete geçmeyi desteklemesi, Engelsiz Çanakkale fikrine öncülük etmesi hususlarının da görüşüleceği “Engelsiz Çanakkale Çalıştay’ı” çalışma gruplarının bir araya gelmeleriyle devam etti.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.