Engelsiz Yaşam Merkezi Hizmete Girdi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli bireylerin sosyalleşmesi ve hayatta daha aktif rol alabilmesi için hayata geçirilen Kapaklı..

Engelsiz Yaşam Merkezi Hizmete Girdi
Son Güncelleme:133 Okuma Whatsapp

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli bireylerin sosyalleşmesi ve hayatta daha aktif rol alabilmesi için hayata geçirilen Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi, düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine sunuldu.

Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi Açılış töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Göreve geldiğimizde en önemli hedeflerimizden biri Tekirdağ’ı daha yaşanılabilir bir engelsiz kent haline getirmekti. Bu uğurda pek çok proje gerçekleştirdik ve büyük ilerleme kaydettik. Sosyal belediyecilik alanındaki en önemli projelerimizden biri olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’mizi bugün itibariyle Kapaklı ilçemizde hizmete açıyoruz. En büyük engel önyargılardır. Önyargılar ortadan kaldırıldığında özel gereksinimli bireylerimizin aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Sizlerle el ele vererek engelleri sevgiyle aşıyoruz” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi bodrum, zemin ve normal kattan oluşuyor. İçerisinde spor salonu, fizik tedavi odası, çocuk bakım odası, kafeterya, 4 adet atölye, idari odalar, çok amaçlı salon, yemek odası, 6 adet misafirhane ve bilgisayar atölyesinden oluşuyor. Merkez 1.711 metrekare yapı inşaat alanına sahip.

Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi açılış törenine Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Enez Kaplan, Candan Yüceer, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Teski Genel Müdürü Turhan Toprak, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Sekreteri Yılmaz Demirel, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı İsa Karadağ, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.