Son Dakika Haberler

Erzurum Kongresi 102’nci Yaşını Kutluyor

Erzurum Kongresi 102’nci Yaşını Kutluyor
Okunma : 234 views Yorum Yap

AK Partili Makas, Erzurum Kongresi’ni unutmadı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenliği konusunda, kilit noktası olarak kabul edilen Erzurum Kongresi 102’nci yaşını kutluyor. AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Erzurum Kongresi’ne dair mesaj yayımladı.

Milli Mücadelenin ayak seslerinden olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını ifade eden Makas mesajında, “Bundan tam 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının başlatmış olduğu Anadolu’dan yükselen milli mücadele hareketinin ilk kıvılcımı olarak kabul edilen Erzurum Kongresi 102’nci yaşını kutluyor. Egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğunu tüm dünyaya Erzurum’dan haykıran Türk milletinin torunları bir asır sonra 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası yine tüm dünyaya manda ve himaye kabul edilemeyeceğini göstermiş, milletin iradesine ipotek koymayı düşünen güruha 102 yıl önce nasıl cevap verildiyse, 102 yıl sonrasında da aynı cevabı vermiştir.

Milli mücadelemizde kilit taşı olan Erzurum Kongresi’nin 102’nci yaşını kutluyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum” sözlerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)