Son Dakika: 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

“Eski Defter”ler Açıldı

Gelibolu’da esnaflar ve mesleklerini konu alan bir fotoğraf sergisi açıldı. “Eski Defter” adını taşıyan fotoğraf sergisi Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla hazırlandı. Süleyman Burak Batır’ın Yaşları 75 ile 95..

“Eski Defter”ler Açıldı
Yayınlanma: 333 Okuma

Gelibolu’da esnaflar ve mesleklerini konu alan bir fotoğraf sergisi açıldı.

“Eski Defter” adını taşıyan fotoğraf sergisi Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla hazırlandı.
Süleyman Burak Batır’ın Yaşları 75 ile 95 arasında değişen ve hayatta olan esnafı görüntülediği sergi Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda açıldı.

“Eski Defter” isimli sergide halen hayatta olan 29 esnaftan 28’inin fotoğrafları yaptıkları meslek dalına ait mekanlarda görüntülendi.

Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda açılan serginin açılışını Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ile Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Özen yaptı.

Serginin açılışını yapan Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Gelibolu’ya ekonomik katkıları olan, yıllarca esnaflık yapan kişilerin sergisinin açılmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Sergiyi hazırlayan Süleyman Burak Batır’da, serginin fotoğraf çalışmalarını 4 haftada tamamladığını kaydederken, sergi dolayısıyla fotoğrafları çekilen esnafları şöyle açıkladı:

1-Ahmet Gözütok, 2-Ali Bayrı, 3-Ali Yakşi, 4-Ayhan İçel, 5-Ergün Berksoy, 6-Faik Türkmen, 7-Fehmi Batuhan, 8-Fehmi Demiralay, 9-Galip Ertuğrul, 10-Hasan Çalışkan, 11-Hasan Erkan, 12-Hasan Karagöz, 13-Hüsmen Kök, 14-İbrahim Öztürk, 15-Kamil Arabacıbaşı, 16-Kamil Yakut, 17-Latife Küçüktekin, 18-Mehmet İrdesel, 19-Mustafa Ergün, 20-Nazif Öztürk, 21-Nevzat Tunuş, 22-Rüştü Aktaş, 23-Salih Satık, 24-Süleyman Tokgöz, 25-Süleyman Zeyrek, 26-Talip Özkan, 27-Vafa Adıyaman, 28-Zeki Ulupınar.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.