Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Esnaf 500 Gün Ne Yiyecek Ne İçecek?

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Assos Antik Kentindeki kaya yıkımını meclis gündemine taşıdı. Ceylan, kaymakam “Mülkiyet hakkından vazgeçin” diyemez, “Esnaf 500 gün ne yiyecek ne içecek” diye sordu. CHP Çanakkale..

Esnaf 500 Gün Ne Yiyecek Ne İçecek?
Yayınlanma: 640 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Assos Antik Kentindeki kaya yıkımını meclis gündemine taşıdı. Ceylan, kaymakam “Mülkiyet hakkından vazgeçin” diyemez, “Esnaf 500 gün ne yiyecek ne içecek” diye sordu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Ayvacık Assos Antik Liman bölgesinin, yapılacak kaya ıslahı çalışmaları kapsamında yaklaşık 500 gün kapalı kalmasını meclis gündemine taşıyarak, “Assos’ta mülk sahiplerine muvafakatname imzalatılmak ve çalışmada oluşabilecek zararlardan ötürü bedel talep etmeyeceklerini kabul etmeleri istenmiştir. Kaymakam halka mülkiyet hakkından vazgeç diyor. Hangi yetkiyle? Bu kabul edilemez” diye konuştu.

Özgür Ceylan, Çanakkale Ayvacık ilçesi Behramkale Köyü’nde bulunan Assos Antik Limanı çevresinde yapılacak kaya ıslahı çalışmalarını meclis gündemine taşıyarak, Ayvacık Kaymakamlığı’nın halka muvafakatname imzalatmaya çalışmasını ağır bir dille eleştirdi. Özgür Ceylan, gönderilen muvafakatnamede “Kaya ıslahı yapılması işinin yapılacağı bölgedeki gayrimenkulümün üzerinde herhangi bir kamulaştırma bedeli ile zarar bedeli talebinde bulunmayacağım” şeklinde ifadelerin bulunmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, “Kaymakam halka ‘Mülkiyet hakkından vazgeç’ diyor. Hangi yetkiyle, hangi yasaya dayanarak? Bu kabul edilemez” diye konuştu.

Esnaf 500 Gün Ne Yapacak?

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Behramkale Assos Antik Kenti bölgesinde yapılacak kaya ıslahı çalışmalarının 500 gün süreceğinin öngörüldüğüne de dikkat çekerek, bölge esnafının desteklenmesi gerektiğini söyledi. Özgür Ceylan, turizme bağlı olarak faaliyet gösteren bölge esnafının Covit-19 küresel salgınının başladığı ilk dönemden bugüne düzenli faaliyet gösteremediklerini belirterek, “Bölgede büyük bir ekonomik yıkım yaşayan işletmeler, bu çalışmalar süresince de daha büyük bir ekonomik yoksunluğa katlanmak zorunda kalacaklar” dedi.

CHP’li Özgür Ceylan Assos’ta tehlike oluşturan kayaların ıslah çalışmasının olabilecek en hızlı şekilde yapılması gerektiğini kaydederek, “Bu süreçte ekonomik olarak büyük zarara uğrayacak bölgedeki işletmelerin ve esnafımızın faizsiz kredilerle, nakdî hibe destekleriyle desteklenmeleri; prim ödemelerinin kamu tarafından yapılması ve çalışma süresince vergi kolaylığı sağlanması çok önemlidir” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.