Son Dakika Haberler

Esnaflar Halen İş Yapamıyor

Esnaflar Halen İş Yapamıyor
Okunma : 217 views Yorum Yap

İYİ Parti Çanakkale İl Teşkilatı esnaf ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. Sorunları yerinde tespit ederek istek ve sıkıntıları raporlayan teşkilat, rapor haline getirdikleri sorunları Ankara’ya taşıyor.

Bu kapsamda il başkanı Selahattin Yıldızlar ve ekibi Çanakkale Merkez Demircioğlu esnafını ziyaret etti.

Burada esnafların sorunlarını tek tek dinleyen başkan Yıldızlar, “Esnaflarımızı ziyaret ederek, onları dinlemeye devam ediyoruz. Esnaflarımız halen büyük sıkıntıda olduklarını söylüyor. Bir çoğu gereken desteği alamadığını ve kirasını dahi vermekte oldukça güçlük çektiğini belirtiyor. Özellikle sigorta primleri, kredi borçları, personel sigortası konularında devletin hiç bir destekte bulunmadığını bu zor dönemlerinde dahi vergi ödediklerini belirtiyorlar.

Hükümet her gün çıkıp alay eder gibi esnafın her zaman yanında olduğunu, komik rakamlarla onları desteklediklerini belirtiyor. Esnaflarımız ise tam tersini söylüyor. Hani nerede bu destekler? Bir çok esnaf borcunu ödeyemedi, kredisini ödeyemedi, kirasını veremedi. Hükümet nasıl sahip çıktı bu esnafa? Kaç defa sokağa çıkmışlar, milleti dinlemişler ki? Oturdukları yerden, her şeyden bi haber kürsüde ezbere konuşmaya devam ediyorlar” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)