Son Dakika Haberler

Evreşe’ye Doğal Gaz Müjdesi

Evreşe’ye Doğal Gaz Müjdesi
Okunma : 131 views Yorum Yap

Çanakkale’nin Ezine İlçesine bağlı Geyikli Beldesi’ne doğal gaz getirilmesi çalışmalarının başlama töreninde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gelibolu’ya bağlı Evreşe Beldesi için de doğal gaz müjdesi verdi.

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli Beldesi için doğal gaz çalışmalarının başlatıldığı törene katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan burada yaptığı konuşmada Gelibolu’ya bağlı Evreşe Beldesininde doğal gaz kararı aldığını ve çalışmalara 2022 yılında başlanacağını ifade etti.

Çanakkale’nin Ezine İlçesine bağlı Geyikli Beldesindeki törene Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile birlikte katılan Bülent Turan, Çanakkale’nin bir noktasının daha doğal gaz ile buluştuğunu belirterek, Geyikli’deki yatırımın 27 milyon lira olduğunu söyledi.

Geyikli’de başlatılan doğal gaz çalışmalarının ardından, doğal gazın gelecek yılın sonbaharında kullanılmasının planlandığını belirten Bülent Turan, 160 kilometrelik doğal gaz hattı ile belde halkının çok kaliteli bir yakıtla buluşması için tarihi bir ana tanıklık ettiklerini ifade etti.

Bu gelişmelerin ardından, Gelibolu’ya bağlı Evreşe Beldesinin AK Partili Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak’da yaptığı açıklama ile “Ak Parti Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu ve özellikle Ak Parti Grup Başkan Vekilimiz Sayın Bülent Turan’a emeklerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.