Güncel Haber: CHP’li Erkek; Çanakkale’ye Kent Park Gelecek *** CHP Gelibolu Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı *** Yazar Sinan Yağmur Çan’lılar İle Buluştu *** Çanakkale’de 3. Deprem Çalıştayı Yapıldı *** Çan’da Kitap Günleri ve Yazar Buluşmaları Başladı *** İskenderoğlu “Sorunları Çözecek Projeler İle Sahadayız” *** CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** "WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

EYDK Asya’da AVPN Konferansı’na Katıldı

EYDK, Asya’da etki yatırım ekosisteminin inşasını odağına alan AVPN Konferansı’na katıldı. Ulusal Danışma Kurullarının aracılığıyla düzenlenen AVPN Konferansı’nda Türkiye’den EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil konuşmacı olarak yer aldı. Ulusal Danışma Kurulları;..

EYDK Asya’da AVPN Konferansı’na Katıldı
Yayınlanma: 315 Okuma

EYDK, Asya’da etki yatırım ekosisteminin inşasını odağına alan AVPN Konferansı’na katıldı.

Ulusal Danışma Kurullarının aracılığıyla düzenlenen AVPN Konferansı’nda Türkiye’den EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil konuşmacı olarak yer aldı. Ulusal Danışma Kurulları; etki ürünü inovasyonu, politika savunuculuğu ve Asya’nın gelişmekte olan pazarlarında SKA’lara (Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları) daha fazla sermaye yönlendirme yoluyla etki yatırımı hareketini etkileyecek.

21-24 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında Bali Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 4 günlük AVPN (Asya Sosyal Girişim Ağı) konferansı Asya Pasifik bölgesindeki üyelerin etkinliğini artırmak için her türlü katılımı kucaklayan ve özel, kamu ve sosyal sektörleri de kapsayan bir platform. AVPN Konferansı’na Türkiye’den Etki Yatırımı Danışma Kurulu EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil konuşmacı olarak katıldı.

Singapur merkezli ve 35 ülkeden 600’den fazla üyeye sahip AVPN, Asya’nın 1 numaralı fon sağlayıcı ağı olarak Asya’da canlı ve yüksek etkili bir sosyal yatırım topluluğu oluşturmayı hedefliyor. AVPN’in misyonu, hayırseverlik ve sosyal yatırıma daha stratejik, işbirlikçi ve sonuç odaklı bir yaklaşıma katkıda bulunmak. Bunu başarmak için sosyal sektöre finansal, beşeri ve entelektüel sermaye akışını artırmayı ve sermayenin mümkün olduğunca etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamayı amaçlıyor.

EYDK Başkanı Şafak Şafak Müderrisgil, “Bilgi paylaşmak, stratejik ortaklıklar kurmak ve sosyo-ekonomik zorlukları geniş ölçekte ele almak için dünyanın dört bir yanından fon sağlayıcıları ve kaynak sağlayıcıları bir araya getiren Asya’daki en büyük sosyal yatırım toplantısı bu alanda yılın en büyük etkinliklerinden biri. Konferansın özel sermaye ve kurumsal yatırımlar ile önümüzdeki on yılda etki yatırımlarını etkileyeceğine inanıyoruz”.

6’dan fazla genel kurul, 42 ara oturum, çalıştaylar, ağ oluşturma deneyimleri ve küçük grup oturumlarını içeren AVPN Küresel Konferansı 2022’nin gündemi, bölgedeki en acil zorlukları temsil eden tematik alanlara derinlemesine bir analiz sağlayacak. Konferansın odak noktaları iklim eylemi, cinsiyet, sağlık-beslenme ve ekonomik fırsatları olarak belirlendi. EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil’in yanısıra Japonya Fon Toplama Derneği ve GSG Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Masataka Uo, Etki Yatırımı Küresel Yönlendirme Grubu- Pazar Geliştirmeden Sorumlu Başkan Krisztina Tora ve SKA Asya-Pasifik Etki Uzmanı UNDP Devahuti Choudhury de konferansın konuşmacıları arasında yer aldı.

Konferansta Türkiye’yi temsil eden Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK), ülkemizde etki yatırımlarının gelişmesini kolaylaştıran bir platform görevi görüyor. Temel amacı, tüm paydaşların ortak bir dil etrafında toplanmasını sağlamak ve Türkiye’deki etki yatırım alanlarının haritasını çıkarmak. EYDK, bu konuda gerekli altyapının geliştirilmesine büyük önem veriyor. Altyapı geliştirme çalışmaları kapsamında ulusal bir etki ölçüm çerçevesinin oluşturulmasının kritik bir rol oynadığına inanan EYDK, politika geliştirme ve katılım süreçlerini desteklerken karşılıklı yarar sağlayan küresel, bölgesel ve yerel ortaklıklar da kuruyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.