Güncel Haberler: Gelibolu Maratonu’nda Çanakkale Türküsü *** Uluslararası Gelibolu Maratonu 8. Kez Koşuldu *** Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Feribot İskelesi Konusunda Yeni Gelişme

Gelibolu Belediyesi’nde Feribot İskelesi konusundaki yeni gelişme dolayısıyla Ağustos ayı olağanüstü meclis toplantısı yapıldı. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar başkanlığında yapılan toplantıda, Gelibolu Feribot İskelesi konusunda yapılan son teklif görüşüldü…

Feribot İskelesi Konusunda Yeni Gelişme
491 Okuma

Gelibolu Belediyesi’nde Feribot İskelesi konusundaki yeni gelişme dolayısıyla Ağustos ayı olağanüstü meclis toplantısı yapıldı.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar başkanlığında yapılan toplantıda, Gelibolu Feribot İskelesi konusunda yapılan son teklif görüşüldü.

Buna göre Gelibolu Belediyesi ile İl Özel İdaresi arasında yapılması planlanan anlaşmanın meclise sunumu gerçekleştirildi. Mecliste kabul edilen ve Belediye Başkanı Özacar’a yetki verilen anlaşma teklifine göre iskelenin 30 ay içerisinde tamamlanacağı, gelirlerden her ay yüzde 7,75’inin yapım işlerine ayrılacağı, yüzde 7’lik kısmının ise Gelibolu Belediyesine ödeneceği belirtildi.

İl Özel İdaresi ile Gelibolu Belediyesi arasında yapılacak olan yeni anlaşmaya göre feribot iskelesinde 2 Rampa ve 4 adet işyeri olacak. İşletmesi 25 yıl boyunca İl Özel İdaresi ve Gestaş tarafından yapılacak olan feribot iskelesi 25 yıl sonra tamamıyla Gelibolu Belediyesine devredilecek.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’a İl Özel İdaresi ile yapılacak olan anlaşma konusunda yetki verildi.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.