Son Dakika: Çocuklardan Kaymakam Abacı’ya Ziyaret *** Kerem Aktürkoğlu’nu Yedirmeyiz *** Başkan Soyuak Koltuğunu Çocuklara Bıraktı *** CHP’li Güneşhan; “23 Nisan Bağımsızlığın Sembolüdür” *** Kasten Adam Öldürme Suçundan 9 Gözaltı *** Bir Denizkestanesinin Anıları *** Gelibolu’da 23 Nisan Çocuk Şenliği Yapıldı*** Başkan Soyuak “Gelibolu Cumhuriyete Yakışır Bir Kent Olacak” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Feribotlara Zam Yaparsanız Bu Kabul Edilemez

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nden ücretli geçişin başlamasının ardından yaptığı açıklamada, “Yetkililere sesleniyorum. Bu koşullarda feribotlara yapılacak zam kabul edilemez” diye konuştu. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan,..

Feribotlara Zam Yaparsanız Bu Kabul Edilemez
Yayınlanma: 508 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nden ücretli geçişin başlamasının ardından yaptığı açıklamada, “Yetkililere sesleniyorum. Bu koşullarda feribotlara yapılacak zam kabul edilemez” diye konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, TBMM’de yaptığı açıklamada hizmete açılan 1915 Çanakkale Köprüsü’nden ücretsiz geçişlerin sona ermesinin ardından feribot için araç kuyrukların yeniden oluştuğunu belirterek, feribot geçiş ücretlerine zam yapılmaması konusunda yetkilileri uyardı. Özgür Ceylan TBMM’den yaptığı açıklamada, 1915 Çanakkale Köprüsü’nden geçiş ücretlerinin resmi olarak belli olduğunu, bu ücretlerin otomobil 200 lira, minibüs 250 lira, otobüs 450 lira, kamyon 500 lira ve tır için ise 950 lira olarak açıklandığını söyledi. Özgür Ceylan Gelibolu – Lâpseki arasında arabalı feribotla geçiş ücretlerinin ise otomobiller için 95 lira, minibüs 107, otobüs 310, kamyon 160 ve tır için 265 lira olduğunu hatırlatırken “Bunlardan farklı olarak tek alternatifi feribot olan yayaların geçiş ücreti 6,5, öğrencilerimizin geçiş ücreti ise bir buçuk liradır. Aradaki fark ekonomik buhran koşullarında yabana atılır gibi değil” diye konuştu.

Kamuoyunda Zam Söylentileri Başlatıldı

CHP’li Özgür Ceylan, GESTAŞ’ın köprü geçişlerini gerekçe göstererek ücret tarifesine zam yapacağı, mülkiyetine aldığı 8 eski gemi dolayısıyla zarar ettiği söylentilerinin dolaşıma sokulduğunu ileri sürerken, “Köprü açılışı sonrası yayaları yok sayan tarife değişiklikleri de ciddi tepki almıştı. Köprünün açılış tarihi dahi biliniyorken ortaya çıkan bu durum bir yönetim zafiyetinin sonucu değilse nedir?” diye sordu. Özgür Ceylan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nden ücretli geçişlerin başlamasıyla feribot için bekleyen araçların yine uzun kuyruklar oluşturmaya başladığını kaydederek, “Tıpkı Et-Süt Kurumu Genel Müdürünün yaptığı gibi GESTAŞ’ta kuyrukları bitirmek için zam mı yapacak? Yetkililere sesleniyorum. Bu koşullarda feribotlara yapılacak zam kabul edilemez” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.