Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Feshane Günleri

Feshane’de 02-05 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Çanakkale Tanıtım Günleri’ geride kaldı. 4 Günlük organizasyonun 3 gününde faal olan Gelibolu standı ilçenin tanıtımını ne kadar yerine getirdi sorusu bir tartışma..

Feshane Günleri
Yayınlanma: 376 Okuma

Feshane’de 02-05 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Çanakkale Tanıtım Günleri’ geride kaldı. 4 Günlük organizasyonun 3 gününde faal olan Gelibolu standı ilçenin tanıtımını ne kadar yerine getirdi sorusu bir tartışma konusu oldu. Stand 4.Gün neden faal değildi sorusunun cevabını bilemiyorum ve yetkililerden bekliyorum. Bir okurumuz “ilk üç gün İstanbul dışında olduğum için gidemedim 4.Gün saat 12.00 de gittiğimde standın kapatılmış olduğunu gördüm” diyor.

“Çanakkale Tanıtım Günleri” organizasyonu geride kaldı ama vatandaşlardan gelen tepkiler bitmedi. Gelibolu’nun tanıtımının çok daha iyi olması gerektiği, oysa Gelibolulu işletmelerin konuya uzak kaldığı görüşü ağırlık kazanıyor. Burada en büyük tepkiyi de Gelibolu Belediyesi ve Ticaret Odası çekiyor.

Bizlere mail ile, telefon ile ulaşan, sosyal medya aracılığıyla mesaj atarak tepkilerini dile getiren vatandaşların ortak görüşü, Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın açıklamalarının aksine “Çanakkale Tanıtım Günleri” etkinliğinde Gelibolu’nun diğer katılımcı ilçelere göre geride ve yetersiz kaldığı yönünde.

Belediye Başkanı Özacar yaptığı açıklama da, “Bizler de Gelibolu’muzu tarih, turizm ve kültürel değerlerimiz başta olmak üzere yöresel lezzetlerimizle, markalarımızla tanıtmaya çalıştık. İkramlarımızla, tuzlu balığımızı, peynir helvamızı, mevlevi tatlımızı, ilçemizde gıda standartlarına uygun olarak işlenen et ürünlerimizi tanıttık, anlattık” demişti.

Başkan Özacar’ın bu açıklaması üzerine bende soruyorum. Hangi tarihi, hangi turizm, hangi kültürel değerler sergilendi? Okurlarımızın eleştirilerine kendi düşüncelerimi katarak bir harmanlama yapacak olursam tarihi değerler olarak Gelibolu Savaş Müzesi’nden bir kaç parça eser bu etkinlikte sergilenemez miydi? Yıllardır turizm deyip duruyoruz da bu konuda hangi somut adımlar atılıyor. Böylesi bir etkinlikte Gelibolu’daki otel, restaurant ve benzeri işletmecilerin sahipleri neredeydiler?

Gelibolu sadece 3 balık konserve üreticisi, 2 tatlı imalatçısı ve 2 kasaptan mı ibaret… Nerede mobilyacılar, nerede tekstilciler, nerede ressamlar, nerede müzisyenler, nerede tiyatrocular, nerede yazarlar, nerede sporcular ha, nerede bunlar?

Gelibolu Kaymakamı, Belediye Başkanı, Ticaret Odası Başkanı etkinliğe hemde kötü hava koşullarına rağmen katılmışlar, ama turizmciler ortada yok… Belediye olarak en azından müzisyenler, tiyatrocular, ressamlar, yazarlar bu etkinliğe götürülemez miydi?

Tarih diyoruz, turizm diyoruz, kültür diyoruz ama sadece yöresel lezzetler olarak 3 değişik türde 7 firma ile yer alıyoruz. Aslında başkan doğru söylüyor, yöresel lezzetler ile markalar tanıtılmış sadece. Gelibolu bu bir kaç tür ve firma ile değil daha geniş bir katılımla yer almalıydı bu etkinlikte. Bu firmalarımız tabii ki ilçemiz açısından çok önemliler ama başka sektörlerinde işin içine girmesiyle çok daha fazlası olmalı. Gelibolu Tanıtım Derneği başta olmak üzere diğer tüm dernekler bu organizasyona dahil edilebilirdi.

Gelibolulu müzisyenler en azından hafta sonu etkinlikte yer alabilirdi, tiyatro grubu yine kısa bile olsa tarih sahnesinden bir kesit sunabilirdi. El sanatlarıyla, mobilyacılarıyla, gümüşçüleriyle, unlu mamül üreticileriyle, tersanesiyle, su ürünleriyle, sporcularıyla, yazarları, çizerleri, akademisyenleriyle, müzisyenleri ve diğer her şeyi ile daha dolu dolu bir organizasyon olmalıydı.

Şimdi sonuca gelecek olursak, reklamın iyisi kötüsü olmaz derler ama reklamın iyisi ve kalitelisinin geri dönüşümü ve getirisi fazla olur diyorum bende. Kalın sağlıcakla…

(Eski site okunma sayıları – 1334)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.