Son Dakika Haberler

Gazi Süleyman Paşa Cami İmamına Sert Eleştiri

Gazi Süleyman Paşa Cami İmamına Sert Eleştiri
Okunma : 333 views Yorum Yap

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, sosyal medya üzerinden “Atatürk’ün itleri” diyerek hakaret içeren sözler sarf eden Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Cami imamı hakkında da konuşarak, “Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Camisi imamı sosyal medya hesabından “Mustafa Kemal’in itleri” diyerek halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçunu işlemiştir. Bu hakaret ve işlediği suç açıkça Cumhuriyet’e meydan okumaktır” dedi.

Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Cami İmamının sosyal medya üzerinden Cumhuriyet yurttaşlarına yönelik sarf ettiği hakaret içeren sözlerini gündeme taşıdı. Özgür Ceylan, sözlerine “Yurtsever imamlarımıza saygılarımızı iletiyorum” sözleriyle başlarken, “Ancak, Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Camisi imamı sosyal medya hesabından “Mustafa Kemal’in itleri” diyerek halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçunu işlemiştir” iddiasında bulundu.

Özgür Ceylan, imamın sarf ettiği sözlerle kurucu önder Mustafa Kemal Atatürk ve milyonlarca cumhuriyet yurttaşını aşağılamaya çalıştığını belirtirken, “Sözde din adamı kılığındaki bu meczup hakkında müftülük inceleme başlatmış ancak kamuoyu bu kendini bilmeze ne ceza verileceğini merak etmektedir. Bu hakaret ve işlediği suç açıkça cumhuriyete meydan okumaktır” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)