Son Dakika Haberler

Geçen Hafta Neler Oldu?

Geçen Hafta Neler Oldu?
Okunma : 382 views Yorum Yap

Güzel ülkemde geçtiğimiz hafta neler olup bitti şöyle bir bakalım.

Ülke gündemine baktığımızda öncelikli konuların başında Koronavirüs vakaları ve aşı meselesi geliyor tabii ki. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gelecek aşı miktarını ve takvimini bir türlü tutturamayınca televizyon ekranlarında hem şiir okudu hem de eleştirenlere trip attı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir anda hem şiir okuyup hem de trip atınca Koranavirüs Türkiye vaka haritasıda doğal olarak bundan etkilendi ve illerin vaka sayıları bir anda karıştı. Bakan Koca bir gün sonrada illerin karışan vaka sayıları tablosunu düzeltmekle uğraştı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’da Almanya’da yaptığı açıklamada Türkiye’ye gelecek olan turistlerin göreceği herkesin aşılı olacağını söyledi. Ya turistlerin görmeyecekleri ne olacak? Sorusu sorulmaya başlandı.

Bazı bakan, milletvekili ve bürokratların görevleri dışında atandıkları yerlerden yüklü maaşlar ve huzur paraları aldıkları gün geçmiyor ki ortaya çıkmasın. Onlar huzur parası alıyorsa işçinin, çiftçinin, memurun, emeklinin ve hatta hiçbir geliri olmayanlarında huzura hem de çok fazla ihtiyaçları olduğu ortaya çıktı.

Ülkemizde “Tam Kapanma” günlerinde bilindiği üzere içki satışı yasaklandı. Gelen tepkilere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir tv kanalında Dünya Sağlık Örgütü’nden örnek vererek cevap verdi. İçkinin sağlığa zararından söz eden Bakan Soylu, pandemi ve tam kapanma döneminde içki içilmemesi gerektiğinden söz etti. İyi tamam da içkiyi içmek mi yasak satmak mı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na türbe ziyaretinde ellerini arkasına bağladı diye “türbeye saygısızlık” soruşturması açıldı. Daha da ilginç olan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu konuda “bana göre suç” demesi oldu.

Bilindiği üzere yaklaşık 3 yıldır Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde emeklilere ödenen bin liralık bayram ikramiyesinin bu yıl ilk kez enflasyon oranında 85 lira artırılması ve bu 85 liranın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 100 liraya çıkarılması ve emekli ikramiyesinin 3 yıl aradan sonra ilk kez zamlı olarak bin 100 lira ödenmesi oldu.

Chp’nin bir süredir sorduğu “128 milyar dolar nerede”? sorusuna Ak Parti tarafından hazırlanan ve Chp lideri Kılındaroğlu’nun canlandırıldığı çizgi filmli cevabın Chp tarafından sahiplenilmesi sonucu 2 gün içinde yayından kaldırılması oldu.