Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Gelecek Partisi Gelibolu İlçe Kongresi Yapıldı

Gelecek Partisi Gelibolu 2’nci Olağan Kongresi yapılırken, mevcut başkan Aysun Tarıman tek aday olarak girdiği kongrede güven tazeledi. Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen Gelecek Partisi Gelibolu 2’nci Olağan..

Gelecek Partisi Gelibolu İlçe Kongresi Yapıldı
Yayınlanma: 193 Okuma

Gelecek Partisi Gelibolu 2’nci Olağan Kongresi yapılırken, mevcut başkan Aysun Tarıman tek aday olarak girdiği kongrede güven tazeledi.

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen Gelecek Partisi Gelibolu 2’nci Olağan Kongresine tek liste ile katılan mevcut ilçe başkanı Aysun Tarıman yeniden başkan seçildi.

Gelecek Partisi Gelibolu 2’nci Olağan Kongresine Gelecek Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, Kurucular Kurulu Üyesi Yeşim Karadağ, Marmara Bölgesi Teşkilat Başkanı Cemal Eğin ile Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüzer’de katıldı.

Gelecek Partisi Gelibolu 2’nci Olağan Kongresisi saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Sonrasında Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun mesajı okundu.

Divan heyetinin seçilmesinden sonra Gelecek Partisi Gelibolu İlçe Başkanı Aysun Tarıman bir konuşma gerçekleştirdi. Tarıman konuşmasında; “14 ve 28 Mayıs’ta gerçekleşen seçimlerde arzuladığımız sonucu alamadık. Bizler bölgemizde millet ittifakı bileşenleri olarak canla başla mücadele ettik. Demokrasinin gereği olarak sandıktan çıkan halk iradesine saygı göstermek durumundayız.

Bizler ülkemizin yeni bir yüzü olarak çıktığımız siyaset yolculuğunda Genel Başkanımız sayın Ahmet Davutoğlu’nun çizdiği dürüst, ahlaklı, ilkeli siyaset yolundan hiç ayrılmadık. Bundan sonra da asla ayrılmayacağız.

Şimdi mecliste partimizin 10 milletvekili var. Ve mecliste Saadet – Gelecek grubunu kurduk. İnşallah o milletvekillerimiz muhalefetin nasıl yapıldığını tüm Türkiye’ye gösterecekler.

Şimdi 2024 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere hazırlanacağız. Yerel seçim demişken bir konuya değinmeden edeceğim. Ben doğma büyüme Geliboluluyum. Yaşımın ve hafızamın yettiği kadarı en az 7 belediye başkanının tarihi şehrimize nasıl hizmet ettiğini görmüş birisiyim. Artıları ile eksileri ile her birine vermiş olduğu hizmetleri için teşekkür ediyor, bu şehre hizmet etmiş ve ebediyete göç etmiş belediye başkanlarımıza gani gani rahmet, hayatta olanlara da sıhhat ve uzun ömürler diliyorum.

Gelibolu’muzun 2009 yılından bu yana Belediye Başkanlığını sürdüren, kongremizi katılımları ile onurlandıran Mimar Sayın Mustafa Özacar’a yaptığı başarılı hizmetler için sizlerin huzurunda teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Siyaseti, kişiliği ve devlet adamlığı ile ülkemize değer katan Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na aramızda bulunan genel merkez yöneticilerimiz nezdinde saygı ve selamlarımı ileterek, beni yalnız bırakmayan benimle yol yürüyen yönetim kurulu üyelerime, delegelerimize ve Gelecek Partimize gönül veren yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Partimizin bayrağını en üst seviyelere çıkarmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Aysun Tarıman’ın konuşmasının ardından Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar da kısa bir konuşma yaparak kongrenin hayırlı olmasını diledi. Özacar, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Aysun Tarıman tarafından takdim edilen plaket için de ayrıca teşekkür etti.

Kongrede Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer, Kurucular Kurulu Üyesi Yeşim Karadağ ve Marmara Bölgesi Teşkilat Başkanı Cemal Eğin de birer konuşma gerçekleştirdiler. Konuşmaların ardından Gelecek Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ da bir konuşma yaptı. Gelecek Partisi Grup Başkanı Özdağ konuşmasında, ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılara değindi. Kongrede partililer ile değerlendirmelerde bulunan Gelecek Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, kongrenin ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından görüşülen gündem maddeleri sonrasında oy kullanımına geçildi. Kongrede tek aday olan mevcut İlçe Başkanı Aysun Tarıman, güven tazeledi ve yeniden Gelecek Partisi İlçe Başkanı seçildi.

Kongreye Gelecek Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, Kurucular Kurulu Üyesi Yeşim Karadağ, Marmara Bölgesi Teşkilat Başkanı Cemal Eğin, İl Başkanı Vahap Özsüzer, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça, CHP İlçe Başkanı Engin Coşkun, DP İlçe Başkanı Cemil Ilgın, SP İlçe Başkanı Muhammed Erer, CHP eski İlçe Başkanı İsmail Parlak ve Gelecek Partililer katıldı.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Aysun Tarıman kardeşimizin tek aday olarak girip güven tazelediği Gelecek Partisi Gelibolu olağan kongresine katılım sağlayıp misafir olarak kısa bir konuşma gerçekleştirdim.

Kongre sonucunun hayırlı olmasını diliyor, şehrimize yaptığımız hizmetlerden dolayı şahsıma takdim edilen plaket için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.