Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Geleneksel 23 Nisan Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği konusu bu yıl “Aydınlık Türkiye’nin Geleceğindeki Hayalleriniz” olarak belirlenen yarışmasının 7’ncisi sonuçlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve..

Geleneksel 23 Nisan Yarışması Sonuçlandı
Yayınlanma: 683 Okuma

Gelibolu Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği konusu bu yıl “Aydınlık Türkiye’nin Geleceğindeki Hayalleriniz” olarak belirlenen yarışmasının 7’ncisi sonuçlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla; Gelibolu Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen, resim ve şiir olmak üzere iki dalda yapılan yarışma sonuçlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşku ve heyecanını aşılamak, çocukların hayal dünyalarını öğrenmek ve hayallerindeki Atatürk’ü keşfetmek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın onlar için ne ifade ettiğini öğrenme amacını taşıyan yarışmanın seçici kurulu, eserleri değerlendirerek dereceye giren öğrencileri açıkladı.

Atatürk’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız” sözünden hareketle yola çıkarak, konusu bu yıl “Aydınlık Türkiye’nin Geleceğindeki Hayalleriniz” olarak belirlenen, şiir yarışması için toplam 37, resim yarışması için toplam 114 eser teslim edildi.
Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Çoban, Deniz Cankara ile Türk Dili Edebiyatı, Türkçe ve Görsel Sanatlar öğretmenlerinden oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye girerek ödül alacak öğrenciler belirlendi.

Yarışmada resim dalında; ilkokullar arasında Gazi Süleyman Paşa İlkokulu’ndan Mehmet Dora Aytekin birinci, yine aynı okuldan Yağız Tezcan ikinci, Gelibolu Akademi Kültür Koleji’nden Rena Şerav üçüncü oldu. Piri Reis İlkokulu’ndan Gizem Ata’nın eseri bu dalda mansiyon ödülünü kazandı. Yarışma komisyonu, 26 Kasım İlkokulu’ndan İdil Melek Çevik’in eserini de jüri özel ödülüne layık gördü.

Resim kategorisinde ortaokul öğrencileri arasında 100.Yıl Barış Ortaokulu’ndan Beyna Ekentok birinci olurken, Gelibolu Akademi Kültür Koleji’nden Melis Su Mandacı ikinci, Namık Kemal Ortaokulu’ndan Dağhan Efe Uygun üçüncü oldu. Bu dalda mansiyon ödülüne de jüri tarafından Hakimiyeti Milliye Ortaokulu öğrencisi Hiranur Özdemir layık görüldü.

Diğer yandan şiir kategorisinde 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu’ndan “Türk Çocuğuyum Ben” isimli eseri ile Melis Kopuk birinci, yine aynı okuldan “Bir Hayalim Var” isimli eseri ile Yaren Biçen ikinci, Gelibolu Akademi Kültür Koleji’nden “Işığımsın Atam” isimli eseri ile Deniz Karanfil üçüncü oldu. Bu dalda 26 Kasım İlkokulu’ndan “Hediye 23 Nisan” isimli eseri ile Zeynep Nur Çopur mansiyon ödülüne layık görüldü.

Şiir kategorisinde ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada ise 100.Yıl Barış Ortaokulu öğrencisi “Var ol Mustafa Kemal’im” isimli eseri ile Aysu Şahbaz birinci olurken, Gelibolu Akademi Kültür Koleji’nden “Atamın Armağanı” isimli eseri ile Belinay Taş ikinci, 100.Yıl Barış Ortaokulu’ndan “Ben 23 Nisan’ım” isimli eseri ile Eyman Ege Şekerciler üçüncü oldu. Bu grupta Namık Kemal Ortaokulu öğrencisi Berrak Okuyucu’nun “Baharın En Güzel Günü” isimli eseri de mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin hediye çekleri ve teşekkür belgeleri ise 22 Nisan Cuma günü Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek program ile saat 14.00’de takdim edilecek. Yine yarışmaya katılan tüm eserler Atatürk Kültür Merkezi’nin ikinci katında açılacak sergi ile aynı gün görücüye çıkacak.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.