Son Dakika: Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu ADD Yeni Başkanı Funda Kavas Oldu

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gelibolu Şubesinin, olağan genel kurul toplantısı hafta sonu yapıldı. Gerçekleştirilen genel kurulda, ADD Gelibolu Şubesinin yeni başkanı Funda Kavas oldu. Gelibolu Belediyesi nikah salonunda gerçekleşen genel..

Gelibolu ADD Yeni Başkanı Funda Kavas Oldu
Yayınlanma: 489 Okuma

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gelibolu Şubesinin, olağan genel kurul toplantısı hafta sonu yapıldı. Gerçekleştirilen genel kurulda, ADD Gelibolu Şubesinin yeni başkanı Funda Kavas oldu.

Gelibolu Belediyesi nikah salonunda gerçekleşen genel kurul toplantısına ADD Genel Başkan Yardımcısı Necmi Akyalçın, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ile ADD üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda önce gündem maddeleri görüşüldü. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından seçime geçildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gelibolu Şubesinin mevcut 77 üyesinden genel kurula 45 üye katıldı. Yapılan seçimlerde 45 üyenin 41’nin oyunu alan Funda Kavas başkan seçildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği yönetim kurulun önerisi ile ADD Gelibolu Şubesinin kurucu başkanı Rufat Şener Gelibolu onursal başkanı seçildi. Yeni Başkan Funda Kavas, yıllarca ADD Gelibolu Şube Başkanlığı görevini üstlenen Rufat Şener’e teşekkür ederek; “Yıllarca yürekten emek vermiş derneğimizin kurucularından olan Sayın Rufat Şener gibi örnek bir kişilikten görevi devralmak büyük gurur, kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gelibolu Şubesinin yeni başkanı Funda Kavas olurken yönetim kurulu ise Ümit Yamacı, Eslem Epik, Gonca Öztürk Batuhan ve Serkan Özbakır’dan oluştu.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gelibolu Şubesinin yeni başkanı Funda Kavas yaptığı konuşmada; “Ülkemiz kritik süreçlerden geçiyor. Cumhuriyet kazanımlarına karşı savaş giderek artıyor. Bu nedenle ADD olarak çok önemli bir misyon taşıyoruz. Bu zor süreçten kurtulabilmemiz için zamana ve bilinçli birlik oluşturmaya gereksinimimizin olduğu çok açık görülmekte. Huzur ve istikrar içinde yaşamanın tüm dünyada defalarca test edilmiş tek yolu; ğlke vatandaşlarının kamusal alanda etnik, dini, siyasi ya da mezhep temelli kimlikleri ile değil, özel nitelikleriyle eşitlik temelinde bir arada yaşama koşullarının sağlanmasıdır. Atatürkçü düşünceyi içselleştirmiş, kendine yol gösterici olarak gören, sadece Atatürkçüyüm diyerek değil yaşam tarzına ve sosyal ilişkilerine de yansıtan herkes bu çatı altında olmalı ve çoğalmalıyız.

Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin simgesi, büyük devrimci ve düşünce insanı Yüce Atatürk’ün, Ulusumuzun gönlündeki erişilmez yeri, hiçbir zaman değişmeyecek. O’nun vasiyetinin bilincindeyiz, kurduğu Cumhuriyetin ilkelerine bağlı ve Cumhuriyetimizi bu doğrultuda daha ileriye, çok daha ileriye götürme kararlığındayız. Adil, eşit ve özgür yaşamı olumsuz etkileyecek, her türlü girişimin karşısındayız.

İhtiyacımız, Atatürk devrim ve ilkelerinin gösterdiği yönü doğru kavramak, onlarla ufuk açacak çalışmalara daha ağırlıklı yer vermektir. Bize ve tüm dünyaya liderlik dersi veren, Çanakkale’de, Sakarya’da savaşan, Lozan’da barışan, ayrıca hem savaştığı hem de barıştığı David Lloyd George’un özlü değerlendirmesiyle “Böyle bir lider ancak yüz yılda bir dünyaya gelir” dediği Büyük Atatürk’ün çocuklarıyız. Bu ayrıcalığın hakkını vermek sorumluluğumuz ve görevimiz.

Atatürkçülük; çalışkan olmaktır, medeni olmaktır, ahlaklı, erdemli ve dürüst olmaktır. Hiç durmamak ve ileriye, daima ileriye, daha ileriye, daha iyiye gitmektir, akıl ve ilim yolunda ilerlemektir. Büyük Atatürk ve Cumhuriyetimize karşı görevimiz, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak, yaşatmak ve daha ileriye taşımaktır.

Atatürkçülük; bugün bütün dünyada, onlarca ideoloji arasında eseri, süreci ve sonucuyla başarısı kanıtlanmış ender ideolojilerden biri ise bizler de nutuk atanların değil, nutuk yazanların izinde ve ışığında yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.