Son Dakika Haberler

Gelibolu Belediye Meclisi Toplandı

Gelibolu Belediye Meclisi Toplandı
Okunma : 135 views Yorum Yap

Gelibolu Belediyesinin Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Gelibolu Belediyesi meclis salonunda saat 15.00’te başlayan toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

Gelibolu Belediyesi Ekim ayı olağan meclisi 13 gündem maddesi ile toplandı. Gündem maddelerine geçilmeden önce başkan Mustafa Özacar bir kaç konuda gündem dışı açıklamalarda bulundu.

Özacar gündeme geçmeden önce, imam Mehmet Mutlu’nun iki gün önce gündeme gelen sözlerine tepki gösterdi. Özacar daha sonra 800 bin lira maliyet ile 26020 m2’lik bir alanı inşaat atıkları ve kömür cüruflarının dökülebilmesi için kamulaştırdıklarını ifade etti.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, çalışmaları devam eden Eğritaş – Karayokuş yolunun 24.5 metre genişliğe çıkarılacağını, tretuar ve bisiklet yolu yapılacağını ama önce elektrik direklerinin yerlerinin değiştirilmesi işini çözeceklerini belirtti.

Gelibolu Denizcilik Meslek Lisesi’nin yolu ve yapılması beklenen köprü konusunda açıklamalarda bulunan başkan Özacar, bu konuları meclis üyeleri ile paylaştı.

Gündem de yer alan 13 konudan öğrenci servisleri, Geliboluspor’a yardım pulu, Ege Belediyeler Birliği üyeliği ve başta Beyaz Evler mevkii olmak üzere yapılması istenen imar planı değişiklikleri konuları görüşüldükten sonra meclis oturumu sona erdi.