Son Dakika: Bülent Turan; “Ekmekle Oynayanın Derdi Bitmez” *** Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu Belediyesi Temmuz Meclisi Toplandı

Gelibolu Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı. Gelibolu Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Çoban başkanlığında toplanan Temmuz ayı meclisinde iki gündem maddesi görüşüldü. Gelibolu Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısı saygı duruşu..

Gelibolu Belediyesi Temmuz Meclisi Toplandı
Yayınlanma: 333 Okuma

Gelibolu Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı. Gelibolu Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Çoban başkanlığında toplanan Temmuz ayı meclisinde iki gündem maddesi görüşüldü.

Gelibolu Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısı saygı duruşu ile başladı. Meclis toplantısının ilk gündem maddesi Afet İşleri Müdürlüğü kurulması ile ilgili plan bütçe komisyon raporunun görüşülmesi oldu. Meclis toplantısında okunan plan bütçe komisyon raporunda;”Plan Bütçe Komisyonunun 22 Haziran 2023 tarihinde yaptığı toplantı sonrası Gelibolu Belediyesi bünyesinde Afet İşleri Müdürlüğü kurularak, 3. Derece Afet İşleri Müdürü unvanlı kadronun ihdas edilmesine ve adı geçen müdürlük bütçesine 09.04.01.01 Öngörülmeyen Giderler Ödeneği bütçe tertibinden 200.000,00TL ödenek aktarma yapılmasına oy birliği ile karar verildi”. Afet İşleri Müdürlüğü kurulması belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesi; mezarlık komisyon raporu ile ilgiliydi. Meclis toplantısında okunan komisyon raporunda; “Belediye Meclisinin 05.01.2023 tarih ve 9 sayılı kararı ile kurulan komisyonumuzda 13/01/2023 Cuma günü, 27/02/2023 Cuma günü, 31/03/2023 Cuma günü, 23/06/2023 Cuma günü, 26/06/2023 Pazartesi günü olmak üzere 5 toplantı düzenlemiş ve yapılan çalışmalar sonucu; Aleaddin Kalfa Mezarlığında dağıtılacak mezar yeri kayıt belgelerine esas olmak üzere toplam defnedilen mevta sayısının 9070 adet, sahipsiz boş mezar sayısının 126 adet olduğu tespit edilerek sahipsiz boş mezar yerlerinin kullanıma açılması, defnedilen kişilerin 1. Derece yakınlarının rızası ve talebi üzerine daha önce defnedilen yakınlarının üzerine defnedilmesi, ücret yatırdığı halde fazladan mezar yeri sahiplenen vatandaşların fazla yerlerinin iptal edilerek kullanıma sunulması, Mezar yeri hak sahiplerine verilmek üzere kayıt belgelerinin dağıtımına başlanması, 279 ada 44 parselde bulunan Yeni Mezarlık alanının da aynı şartlar ve tarifelerle kullanıma başlanması komisyonca uygun görülmüştür” denildi. Mecliste görüşülen mezarlık komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddeleri dışında AK Parti Meclis Üyesi Recep Omaç tarafından gündeme getirilen sokak çeşmelerindeki içme suyu ve fırınların bayramda açık veya kapalı olmasıyla ilgili belediyenin izni var mı konusunda kısa da olsa bir polemik yaşanırken, bundan sonraki bayramlarda konunun ele alınması ve vatandaşların bilgilendirilmesi sözü ile konu kapanırken, sokak çeşmelerinden içme suyu olarak uzun yılalrdan bu yana akan Karaburgaz suyunun akmayacağı teyit edildi.

Bir sonraki meclis toplantısının Ağustos ayında meclisin 1 ay süreli tatile girmesi nedeniyle 4 Eylül 2023 Pazartesi günü saat 15.00’te yapılmasına karar verilerek temmuz ayı meclis toplantısı sona erdi.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.