Son Dakika Haberler

Gelibolu Belediyesi’nde Toplu Sözleşme

Gelibolu Belediyesi’nde Toplu Sözleşme
Okunma : 113 views Yorum Yap

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, 112 işçiyi kapsayan iki yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Özden, imza töreninde yaptığı konuşmada, sözleşmemizin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Gelibolu Belediyesi ile yaptıkları görüşmelerden olumlu sonuç aldıklarını, imzaladıkları sözleşmenin, Çanakkale bölgesinde hayat şartlarına en uygun sözleşme olduğunu ifade eden Özden, “Sözleşme gereği işçi arkadaşlarımıza ilk yıl için verilen ücret zammı yüzde 16, sosyal haklarda verilen artış ise yüzde 19 oranına ulaşmıştır. Sözleşmenin ikinci yılında ise devlet memurlarına verilen kat sayı artı iki puan oranında artış olacaktır. Emeğe saygısı olan, alın teri kurumadan işçinin haklarını veren belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Özacar da bütçelerini göz önünde bulundurarak ortak bir uzlaşma yolunu bulduklarını, sendika ile tüm yardım ve ikramiyeler konularında anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Özacar şöyle dedi: “Bu sözleşme hem bizim açımızdan, hem de işçilerimiz açısından çok iyi bir anlaşma olmuştur. Emeğin savunulmasında örgütlenmeye fazlasıyla saygı duyuyoruz. Ama daha önce de ifade ettiğim gibi sendikal
mücadele yalnızca ücrete endekslenmemeli. Üretime ve sosyal verimliliğe yönelik mücadele de sergilenmelidir.”