Son Dakika: Çanakkale’de Aile Kavgası Cinayet Getirdi *** Eceabat’ta 109 Yıllık Top Mermisi Bulundu *** Türk Futbolunun Hamit Altıntop’a İhtiyacı Yok! *** Biçerdöver ve Balya Makinesi Uyarısı Yapıldı *** Yangından Etkilenenlerin Yaraları Hızlıca Sarılacak *** İYİ Partili Aslan: “Deli Dumrul” Sistemini Durduralım *** CHP “Buz Kırılmış, Yol Açılmıştır” *** Bolayır Güneyli Sahilleri Çöp İçinde *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu Devlet Hastanesi Sahipsiz mi?

Gelibolu Devlet Hastanesi sahipsiz mi, yada bu kadar da mı sahipsiz? Gelibolu Devlet Hastanesi ek binası hem hijyen hem de duyarsızlık bakımından maalesef çok kötü durumda. Hastanenin ana kapısı dışında..

Gelibolu Devlet Hastanesi Sahipsiz mi?
Yayınlanma: 174 Okuma

Gelibolu Devlet Hastanesi sahipsiz mi, yada bu kadar da mı sahipsiz?

Gelibolu Devlet Hastanesi ek binası hem hijyen hem de duyarsızlık bakımından maalesef çok kötü durumda. Hastanenin ana kapısı dışında engelli bireylerin giriş yapabilmesi açısından ikinci bir giriş kapısı daha mevcut. Engelli otoparkının hemen dibinde yer alan ve engellilerin sağlık hizmetine kısa yoldan ulaşabilmesi için düzenlenmiş olan bu kapı maalesef (30-05-2024) tarihinde içeriden kilitlenmiş, belki de her gün kilitleniyor. Aracıyla gelen engelliler ya araç içerisinde yada güneşin altında sıcakta birilerinin keyfi gelsin de kapıyı açısın diye beklemek zorunda değiller.

Danışmaya sorulduğunda “arkadaş kapıyı kilitlemiş gelince açar” cevabı alınıyor. Pes doğrusu…

Güneş altında yaklaşık 20 dakika bekleyen bir engelli ki daha erken gelse muhtemelen daha fazla bekleyecekti, güvenlik görevlisinin kapıyı açması ile randevu saatinden 5 dakika önce hastaneye girebiliyor.

Randevu saati 13.30 ama bu seferde doktor yok. Saat 13.50 olduğunda bir görevli, doktorun heyette olduğunu, saat 14.30 da geleceğini söylüyor. İyi de randevu saati 13.30…!

Olsun “burası Türkiye” diye diye bu duruma gelmedik mi zaten?

Heyet olduğu için doktorun kabahati yok. Doktorun heyette olduğunu ve saat 14.30’da geleceğini söyleyen görevli ilk başta saat 13.30’a randevu verilmesinin sistemden kaynaklı bir problem olduğunu söylese de itiraz üzerine hatasından dönerek “arkadaş sistemi düzeltmeyi unutmuş” diyor.

Hastanede görevli bir arkadaş sistemi düzeltmeyi unuttuğu için saat 13.30 ile 14.30 arası randevu verilmiş olan hastalar bir saat doktor beklemek zorunda mı? Bu arkadaşın işi değil mi heyet günleri veya doktorların çalışmadığı diğer günler sistemi kontrol ederek gerekli müdahaleyi yapmak?

İşte bu kadar kısa ve net… Hastaların ne hali varsa görsün, “arkadaş sistemi düzeltmeyi unutmuş.

Sadece bu kadar da değil, hastanenin içinde bir sürü kırık dökük yer var…

Hastaneye bir önceki gidişimde de yerler toz pislik içindeydi, hasta bekleme sandalyelerinin altından örümcek ağları sarkıyordu. Ben hiç araştırmadan incelemeden bu kadarını gördüm hastaneye daha sık gidenler kim bilir neler görüyordur?

YORUMLAR (1)

YORUM YAZ

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.