Son Dakika: 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu Köy mü ?

Gelibolu Belediye Başkanı sayın Özacar, vaktiniz varsa sizi muhtemelen yönettiğinizi düşündüğünüz, sorumlu olduğunuz Gelibolu’nun bazı sokaklarına davet etmek istiyorum. Vaktiniz varsa diyorum, çünkü bu sokakları şimdiye kadar görmediğinize göre demek..

Gelibolu Köy mü ?
Yayınlanma: 1.140 Okuma

Gelibolu Belediye Başkanı sayın Özacar, vaktiniz varsa sizi muhtemelen yönettiğinizi düşündüğünüz, sorumlu olduğunuz Gelibolu’nun bazı sokaklarına davet etmek istiyorum.

Vaktiniz varsa diyorum, çünkü bu sokakları şimdiye kadar görmediğinize göre demek ki Gelibolu’nun öncelikli sorunlarını görmeniz için fazla bir vaktiniz yok yada zaman ayırmıyorsunuz…

Sabah Gelibolu Fener altı mevkiinde iki adet karavan ile seyahat eden ve muhtemelen isminden dolayı Gelibolu’yu merak ederek görmeye gelmiş turistlere rastladım. Akşam yağan yağmurdan sonra sular içinde kalmış, küçük gölcükler oluşmuş, adeta köstebek yuvalarını andıran sahilimizden inanın utandım.

Yanılmıyorsam iki yıl önce atıksu arıtma tesisi hatları nedeniyle açılan Gelibolu’nun en çok gezilen sahil bandında kalan bu mevki o zamandan bu yana aynı şekilde duruyor. Bu bölge ne yazıktır ki bu şekilde iki yaz geçirdi toz pislik içinde ve daha ne kadar zaman böyle kalacak bilemiyorum.

Sabah gördüğüm iki karavan ile gelmiş turistlerin yola ve çevreye bakışlarını görmenizi isterdim. Soruyorum size Gelibolu böyle mi turizm kendi olacak, böyle mi gelişecek, böyle mi kalkınacak?

Ufak tefek ama doğru dokunuşlarla çok güzel bir hale gelebilecek Gelibolumuz inanın köylerden daha kötü görünüyor, Gelibolumuz bir şantiye alanı gibi. Biliyorum bu tür eleştiriler aldığınızda ya parasızlıktan, ya belirlenen bölgelerin sırayla ihale edildiğinden yada öncelikli bölgelere baktığınızdan söz ediyorsunuz, hatta altyapı için kazılan ve kışın çamur yazın toz pislik olan yerler içinde ‘kalıcı bir altyapı olsun diye toprağın oturmasını beklediğinizi’ söylüyorsunuz.

Günümüz teknolojisinde toprağın uzun zaman diliminde kendiliğinden oturmasını beklemek yerine eminim ki daha farklı yollarda vardır. Günümüzde toprağın kendiliğinden oturmasını bekleyerek vatandaşa deyim yerindeyse aylarca yıllarca işkence etmek, eziyet çektirmek nasıl bir anlayıştır çözemiyorum?

Kusura bakmayın ama görünen görünmeyen bir sürü yer aynı şekilde duruyor. Vatandaşlar belediyeden hizmet beklerken belediye tarafından kendilerine yazın toz toprak pislik, kışın ise ise çamur bataklık ve su dolu çukurlar sunuluyor.

Siz Gelibolu Belediye Başkanı olarak görünen manzaradan rahatsız olmuyorsanız bir şey diyemem ama ben Gelibolu’da yaşayan bir vatandaş olarak rahatsız oluyorum. Gelibolu’yu siz yönetiyorsunuz ve sorumlu sizsiniz, bu aksaklıkları düzeltmek ve önlem almak için bir şey yapmanızın vakti geldi de geçiyor. En azından göz önünde olan yerleri gelecek yaza kadar öncelikli olarak güzel bir görüntüye kavuşturun, en basiti Fener altı mevkiine bir şeyler yapın artık.

Bunun yanında özellikle ara sokaklara da en azından mıcır atın, çamur olmayacak malzeme atın, ne bileyim vatandaşı çamurdan, bataklıktan, su çukurlarından kurtaracak bir çalışma yapın. Vatandaşın malına da, canına da kast etmeyin derim. Neden derseniz çamurdan geçilemeyen yollarda araçlar kayıyor, haberiniz olsun…

(Eski Site Okunma Sayısı – 1139)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.