Güncel Haber: 100. Yıl Cumhuriyet Hatıra Ormanları Kuruluyor *** Collective Resim Sergisi Açıldı *** Başkan Özacar’ın Namık Kemal’i Anma Mesajı *** Güneşhan: “Yurtlarda İnsani Koşullar Sağlanmalı” *** Gazze İçin Ayasofya’da Buluştular *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Gelibolu Markası Uluslararası Sempozyumda Tanıtıldı

Gelibolu’nun duayen markası Zafer Peynir Helvacısı uluslararası sempozyumda tanıtıldı. “Türkiye’de ve Dünya’da Yerel-Geleneksel Peynirler: Kars Kaşarı Coğrafi İşareti” isimli uluslararası sempozyumda, Gelibolu’nun meşhur peynir helvası Zafer Peynir Helvacısı tarafından tanıtıldı…

Gelibolu Markası Uluslararası Sempozyumda Tanıtıldı
Yayınlanma: Güncelleme: 81 Okuma

Gelibolu’nun duayen markası Zafer Peynir Helvacısı uluslararası sempozyumda tanıtıldı.

“Türkiye’de ve Dünya’da Yerel-Geleneksel Peynirler: Kars Kaşarı Coğrafi İşareti” isimli uluslararası sempozyumda, Gelibolu’nun meşhur peynir helvası Zafer Peynir Helvacısı tarafından tanıtıldı. Türkiye de dahil olmak üzere 9 ülkeden bir çok akademisyen ve yerel peynir üreticilerinin katıldığı “Türkiye’de ve Dünya’da Yerel-Geleneksel Peynirler: Kars Kaşarı Coğrafi İşareti” uluslararası sempozyumunda duayen markalar da bir araya geldi.

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) ve Kars Boğatepe Köyü Çevre Yaşam Derneği organizasyonuyla 15-17 Temmuz 2016 tarihlerinde Kars’ta gerçekleştirilen sempozyumda, Gelibolu’nun ünlü lezzeti Zafer Peynir Helvası yurtiçi ve yurtdışından katılan ünlü peynir otoriteleri, gurmeler, akademisyenler ve peynir sevdalıları ve üreticilerinden oluşan katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Sunum yapmak üzere Türkiye genelinde peynir helvası üretimi yapan firmalardan sadece Gelibolu Zafer Peynir Helvacısı’nın davet edildiği sempozyumda, firmanın dördüncü kuşak genç işletmecisi Süleyman Burak Batır tarafından katılımcılara birde sunum gerçekleştirildi.

Sempozyum kapsamında tescilli markanın sahibi Zafer Batır ile işletmeci Süleyman Burak Batır ve Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hüseyin Çakmak düzenlenen etkinliklere katılarak, Kars Gravyeri ve Kars Kaşarı’nın yapım aşamalarını, üretim tesislerini incelediler.

İki gün süren etkinliklerde Türkiye ve dünyadaki peynir üreticilerinin sorunları, bu sorunlara çözüm önerileri, yeni üretim teknikleri, ekolojik üretimler ve sürdürülebilir gıda üretimi gibi konuları da detaylı bir şekilde tartışılıp değerlendirildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.