Güncel Haberler: Bolayır Sahilinde Çevre Etkinliği Yapılacak *** Türk Okçulardan 4 Altın Madalya Birden *** Hamzakoy’a 200 Araçlık Otopark Yapılıyor *** Deprem Yapı Malzeme Test Laboratuvarı Kuruldu *** Zam Silsilesi Maalesef Devam Edecek *** “Tatavlada Son Dans” Sahnelendi *** Çamlık Piknik Alanı Sezona Hazırlanıyor *** Gelibolu Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Konseri *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

Gelibolu Musiki Derneği Çanakkale Konseri

Gelibolu Musiki Derneği Korosu 27 Ağustos akşamı Çanakkale’de Türk Sanat Müziği Konseri verdi. Gelibolu Musiki Derneği, Nazlı Giral’ın proje koordinatörü olduğu ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı ile Zeka..

Gelibolu Musiki Derneği Çanakkale Konseri
Son Güncelleme:633 Okuma Whatsapp

Gelibolu Musiki Derneği Korosu 27 Ağustos akşamı Çanakkale’de Türk Sanat Müziği Konseri verdi.

Gelibolu Musiki Derneği, Nazlı Giral’ın proje koordinatörü olduğu ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı ile Zeka Oyunları Eğitim Derneği tarafından organize edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı Mangala Turnuvasının, Anadolu Hamidiye Tabyası Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi Bahçesinde, 27 Ağustos akşamı düzenlenen ödül törenine konser vermek üzere davet edilmişti.

Mangala Turnuvası, Çanakkale Halk Eğitim Merkezi, Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu ile Gelibolu Musiki Derneği tarafından da desteklendi.

Mangala Turnuvası Ödül Töreni;

✔️ Engelliler (Zihinsel, İşitme, Görme ve Bedensel)
✔️ Normal Gelişim Gösteren Çocuklar (8-17 Yaş)
✔️ 65 Üstü bireyler kategorilerinde birinci olanlara ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından Gelibolu Musiki Derneği korosu sahne aldı. Gelibolu Musiki Derneği korosu Çanakkale’deki konsere dernek başkanı ve koro şefi Orhan Selçuk yönetiminde 1 koro şefi, 10 müzisyen, 6 erkek ve 9 kadın korist olmak üzere 26 kişilik bir ekip ile katıldı.

Gelibolu Musiki Derneği korosu 14 Türk Sanat Müziği eserini seslendirdi ve dinleyicilerden büyük bir beğeni aldı.

Konser, şef Orhan Selçuk ve koro tarafından ortaklaşa söylenen ve tüm seyircilerin de iştirak ettikleri Çanakkale Türküsü ile sona erdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.