Son Dakika: Tarihi Alan Başkanlığına Tarihi Fotoğraf Albümü *** Daha Güçlü Bir Hastane Kampanyası Başladı *** Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu Saros’a Sahip Çıkıyor

Gelibolu Kent Konseyi tarafından “Saros Körfezi” konulu bir duyuru yapıldı. Gelibolu Kent Konseyi tarafından yapılan duyuruda, “19 Haziran 2021 Cumartesi Günü Saat 11.00’de İskele de Atatürk Anıtı önünde, “Gelin Canlar..

Gelibolu Saros’a Sahip Çıkıyor
Yayınlanma: 837 Okuma

Gelibolu Kent Konseyi tarafından “Saros Körfezi” konulu bir duyuru yapıldı.

Gelibolu Kent Konseyi tarafından yapılan duyuruda, “19 Haziran 2021 Cumartesi Günü Saat 11.00’de İskele de Atatürk Anıtı önünde, “Gelin Canlar Bir Olalım ve Saros’a Hep Beraber Sahip Çıkalım” denildi.

19 Haziran 2021 Cumartesi Günü Gelibolu Atatürk Anıtı önünde, saat 11.00’de Gelibolu Kent Konseyi’nin desteğiyle CHP milletvekili Özgür Ceylan’ın, Gelibolu Belediyesi başkan vekili Mustafa Çoban’ın, sivil toplum kuruluşlarının, ilçe başkanlarının, Gelibolu esnafları ve halkının katılacağı, Saros FSRU projesindeki hukuksuz başlayan inşaat ve Saros Gönüllülerinin mücadelelerine dair bir basın açıklaması yapılacak.

Gelibolu Kent Konseyi Başkanı Nihat Demirsu, Saros’da hukuksuzca yapılan doğa katliamına karşı olduklarını ifade ederek, “Saros Körfezinde, Saros Gönüllülerinin üç yıldır süren mücadelesine ve devam eden mahkeme sürecine rağmen likit doğalgaz limanı ve boru hattı hafriyat ve inşaat çalışmaları devam ediyor, Saros Gönüllüleri tarafından bu limanın yapılmaması için binlerce kişiyi temsilen üç ayrı iptal davası açıldı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na 45 bin ıslak imzalı itiraz dilekçesi sunuldu ve change.org’dan 120 bin imza toplandı. Ayrıca 25 Mayıs tarihinde Trakya platformunun Edirne, Kırklareli ve Lüleburgaz bileşenleri ve STK’lar tarafından da üç bölgede aynı anda Saros’a destek basın bildirisi açıklandı. Trakya bölgesinde ve tüm Saros kıyılarının sivil toplum kuruluşları ve halkı, Saros’a yapılması planlanan bu limana karşı Saros Gönüllüleri mücadelesine desteklediklerini sunmakta. Saros Körfezinde yaşayan tüm canlılara, havamıza, suyumuza, denizimize, ormanlarımıza sonuna kadar sahip cıkacağız. Çünkü, yaşadığımız ülkeyi seviyoruz ve önceki kuşaklardan aldığımız emaneti bizden sonraki kuşaklara devretmek istiyoruz” dedi.

19 Haziran 2021 Cumartesi Günü Saat 11.00’de Gelibolu İskelesi Atatürk Anıtı önünde yapılacak olan “Gelibolu Saros’a Sahip Çıkıyor” isimli toplantıya doğayı seven herkes davet edildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.