Son Dakika: Bülent Turan; “Ekmekle Oynayanın Derdi Bitmez” *** Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu Vergi Dairesi Yeni Binasında

Gelibolu’da yapımına 2010 yılında başlanan yeni Vergi Dairesi binası Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal’ın katılımıyla hizmete açıldı. Gazi Süleyman Paşa Mahallesi Hükümet Konağı yanında yer alan yeni Vergi Dairesi binası..

Gelibolu Vergi Dairesi Yeni Binasında
Yayınlanma: 370 Okuma

Gelibolu’da yapımına 2010 yılında başlanan yeni Vergi Dairesi binası Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal’ın katılımıyla hizmete açıldı.

Gazi Süleyman Paşa Mahallesi Hükümet Konağı yanında yer alan yeni Vergi Dairesi binası törenle hizmete girdi. Açılışta bir konuşma yapan Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal, “kamu hizmetlerinin yürütülmesinde, hizmet binalarının kalitelerinin artırılmasının hükümetin hizmet öncelikleri arasında yer aldığını belirterek, “Planı, tefrişatı ve seçilen renkleri ile gerçekten çok güzel bir bina meydana getirilmiş. Burada emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Vergi bütün kamu harcamalarının finansmanının temel kaynağıdır. Vergiyi biz vatandaş olarak veriyoruz. Devlet vatandaşlardan toplanan vergileri vatandaşların ihtiyaç duyduğu alanlarda harcıyor. Bu açıdan bakıldığında toplanan vergilerin vatandaşın hizmetinde kullanılması, vatandaşların ihtiyaçları için harcanması son derece önemli. Ortaya konulan ekonomik politika bağlamında toplanan her kuruş verginin doğrudan doğruya vatandaşlar için hassasiyetle kullanıldığını söylemek isterim. Vatandaş vergisini ödediğinde bunların nerede kullanıldığını öğrenmek ister ve buna önem verir. Gelibolu Vergi Dairemizde vergisini ödeyen vatandaşlarımızın güler yüzle karşılanacağına ve memurlarımızın daha verimli çalışacaklarına inanıyorum” dedi.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna da, Gelibolu’da 2011 yılında 48.236.000 TL vergi tahakkuk ettiğini, bunun 29.335.000 lirasının tahsil ettiğini belirterek, “İl genelinde toplam 33510 olan gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerimizin yüzde 6.2’sine tekabül eden 2087’si Gelibolu ilçemizde faaliyet gösteriyor. Ayrıca 9201 motorlu taşıtlar vergisi mükellefi mevcuttur” dedi.

Konuşmaların ardından yeni Vergi Dairesi açılışı yapılarak hizmete girdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.