Son Dakika Haberler

Gelibolu’da Çalışmalar Sürüyor

Gelibolu’da Çalışmalar Sürüyor
Okunma : 118 views Yorum Yap

Gelibolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Gelibolu’da bir yandan Zabıta Müdürlüğü ekiplerince trafik düzenlemesi yapılıp yaya geçitleri yeniden düzenlenirken, bir yandan da Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Gelibolu ile Eğritaş ve Karayokuş ulaşımını sağlayan Şehit İsmail Türe Caddesinde geçtiğimiz günlerde tamamlanan yol genişletme çalışmasının ardından şimdi de genişletilen alanlara asfaltlama öncesi dolgu malzemesi dökerek serme işlemi yapıyorlar.

Gelibolu merkezi ile Eğritaş ve Karayokuş ulaşımını sağlayan Şehit İsmail Türe Caddesindeki çalışmalar tamamlandığında uzun yıllardan bu yana süregelen sıkıntılı ulaşım sorunları yolun genişlemesi yapılmasıyla birlikte ortadan kalkacak.

Gelibolu Belediyesi sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda her iki konuyla ilgili açıklamalar yapıldı.

Gelibolu Belediyesi tarafından, Trafik ve yaya çizgilerinin yenilenmesiyle ilgili açıklamada “Yaya çizgilerini yenilemeye devam ediyoruz! Zabıta Müdürlüğümüz ekiplerimizce; Trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” kampanyası doğrultusunda İskele Meydanında bulunan yaya çizgileri yenilendi” denilirken, Şehit İsmail Türe Caddesindeki çalışmayla ilgili olarak ise, “Şehit İsmail Türe Caddesi’ndeki çalışmalarımız devam ediyor! Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz; İlçe merkezi ile Eğritaş bölgesini bağlayan Şehit İsmail Türe Caddesi’nde ana yolu imar planına göre genişletmeyi sürdürürken, genişletilen şeride dolgu ve malzeme serimi gerçekleştiriyor” ifadelerine yer verildi.