Son Dakika: Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu’da Doğal Gaz Bilmecesi

Gelibolu’da doğal gaz altyapı çalışmaları devam ederken Çanakkale Aksa Gaz A.Ş. Genel Müdürü Çağdaş Adıbelli incelemelerde bulundu. Çanakkale Aksa Gaz A.Ş. sorumluluğunda Gelibolu Belediyesi tarafından belirlenen protokol doğrultusunda devam eden..

Gelibolu’da Doğal Gaz Bilmecesi
Yayınlanma: 1.131 Okuma

Gelibolu’da doğal gaz altyapı çalışmaları devam ederken Çanakkale Aksa Gaz A.Ş. Genel Müdürü Çağdaş Adıbelli incelemelerde bulundu.

Çanakkale Aksa Gaz A.Ş. sorumluluğunda Gelibolu Belediyesi tarafından belirlenen protokol doğrultusunda devam eden kazı çalışmalarını Çanakkale Aksa Gaz A.Ş. Genel Müdürü Çağdaş Adıbelli ile Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar birlikte incelediler.

Gelibolu Eğritaş mevkiinde yapılacak olan doğal gaz depolama alanı ile ilçeye taşımalı sistem doğal gaz verileceği ifade edilmesine rağmen süreç hakkında her hangi bir zaman verilmemesi ve bilgi kirliliği ne yazık ki devam ediyor.

Gelibolu’da Eylül ayında doğal gaz için sembolik ilk kazı yapılmış ve Aralık ayının sonunda doğal gaz ateşinin yakılacağı siyasiler tarafından belirtilmişti. Yılın son günlerine gelindiğinde bu sözün tutulacağı ve 29 Aralık 2022 Perşembe günü Gelibolu’da doğal gazın ilk ateşinin yakılacağı söylenmekte.

Peki bu ne kadar doğru?

Bir yandan ilçenin sokakları kazılarak doğal gaz boruları döşenmekte, bir yandan evinde tesisat olmayanlar tesisat çektirme derdinde, tesisatı olanlarda kombi alma derdindeler. Cadde ve sokaklarda yapılan kazılar dışında ortada net bir şey yok. Bazı yerler var ki ekim yapılsa ürün alınır üretim yapılır şekilde.

Vatandaşlar süreç hakkında konuşurken, “nedir bu gizlilik böyle, bir yetkili çıksa ve Gelibolu’ya doğal gaz getirilmesi konusunda açıklama yapsa olmaz mı? Aksa Gaz’a ulaşmak pek mümkün değil, bazı firma yetkilileri Ocak ayında abonelik işlemlerinin başlayacağını ve en geç Mart ayında doğal gaz kullanımının başlayacağını belirtirken, bazı firmaların yetkilileri de Gelibolu’da doğal gazın en erken Haziran ayında yanabileceğini hatta gelecek kışa kalabileceğini çünkü Aksa Gaz A.Ş.’nin ilçede şube dahi açmadığı belirtiliyor” diyorlar.

Çanakkale Aksa Gaz A.Ş. veya Gelibolu Belediyesinden bir yetkili çıkıp süreç hakkında iki kelime edemez mi?

Açıklama yapılmadıkça dedikodular ayyuka çıkıyor, vatandaşlar doğal gaz konusununda seçim yatırımı olduğunu ve Yeni Feribot Terminalinde olduğu gibi sürecin uzayabileceğini düşünmekteler.

Gölcük Caddesinin bir bölümü şuan felç durumda, olumsuz bir olay olsa İtfaiye de, Ambulans da Emniyet de giremeyebilir. Sokakta konuşulanlar bunlar, şimdi cevap gelecek mi yoksa yine kulak arkası mı yapılacak bekleyip görelim…

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.